Mikroişlemci Kullanım Alanları

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout EmreDesenli Beton Kalıpları – 8 Temmuz 2017Antalya Rent A Car – 5 Temmuz 2017Kitaplık Seçimi Ve Dizimi – 2 Temmuz 2017Kadıköy Siemens Servisinde Beklenti Ötesi Hizmet – 2 Temmuz 2017Kadıköy’de Bosch Servisi – 2 Temmuz 2017İstanbul Baymak Özel Servisi – 2 Temmuz 2017Orijinal Tonerle Orjinal Baskılar – 2 Temmuz 2017İstanbul Bosch […]

Mikroişlemci Kullanım Alanları

Mikroişlemci Kullanım Alanları

Elektronik sistemlerin sağlıklı bir şekilde çalışması ve işlem yapması için işlemci oldukça önemlidir. Bu konuda özellikle Mikroişlemci kullanımı çok yaygın olmaktadır. Küçük boyutları yanında gelişmiş kapasiteleri ile de kullanım alanlarını sürekli geliştirmektedirler. Günümüzde kullandığımız bilgisayarlarda kullanılan mikroişlemciler, bunun yanında farklı elektronik sistemler de kullanılmaktadır.

Mikrodenetleyici Kullanımı

Mikroişlemlerin kullanım alanlarından bir tanesi de otomasyon ve robotik sistemler olmaktadır. Bu sistemlerde mekanik parçaların planlanan gibi çalışması için elektronik sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda da Mikrodenetleyici oldukça tercih edilmektedir.

  • Bu parçaları programlayarak oldukça işlevli şekilde kullanılmasını sağalmak mümkündür.
  • Yapılacak mekatronik sisteme göre en uygun şekilde geliştirici ve denetleyiciler programlanmalıdır.
  • Bu sayede mekanik sistemler belirli programa uygun şekilde hareket edebilmektedir.

Mekatronik İle Robotic Sistemlerin Üretilmesi

Çağımızdaki elektronik sistemlerin gelişimi ile mekanik sistemlerde de elektronik parçalar kullanılmaya başlamıştır. Mekanik ve elektronik sistemlerin birleşmesi ile Mekatronik sistemler ortaya çıkmaktadır. Bu konuda önemli çalışmalar yapılmaktadır ve birçok farklı sistem oluşturulmaktadır. Bu konularda detaylı bilgi almak için farukcoder.com adresindeki internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.