AYVALIKLI ÖZEL ÇOCUKLAR, ÖZEL GÜNLERE HAZIRLANIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

AYVALIKLI ÖZEL ÇOCUKLAR, ÖZEL GÜNLERE HAZIRLANIYOR

Ayvalık Belediyesi Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi, hafta içi her gün çalışmalarını sürdürüyor.

Ayvalık Belediyesi toplumun her kesiminin beklentilerine yanıt vermeye devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetleri sürdüren Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi’ndeki özel çocuklar, sportif faaliyetlerin yanı sıra İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde folklor eğitimi de almaya devam ediyor.

 

Özel çocuklar, 15 Eylül Ayvalık’ın Kurtuluşu ve iki ay sonra gerçekleşecek Engelliler Şenliği etkinliklerinde sahne alacaklar. Bu kapsamda özel çocuklar, gönüllü halk oyunları eğitmeni Mine Seven gözetiminde Pazartesi, Salı ve Cuma Günleri folklor eğitimi alıyor. Diğer günler ise basketboll çalışıyorlar. Bu çalışmalarda Ayvalık Zeytin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri de bulunuyor.

 

Görüşlerini aldığımız eğitmen Seven’’ Her insanın bu oyunları öğrenebileceğini düşünüyor ve bu çocukların yeniden hayat bulduğunu görebiliyorum. Eğitim sayesinde bir buçuk ay gibi kısa bir sürede, özgüvenlerinin artığını, yön kabiliyetlerinin geliştiğini söyleyebilirim. 2 ay daha birlikte çalışacağız. Meyvelerini hep birlikte göreceğiz’’dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.