AYVALIKLI ÖZEL ÇOCUKLAR, ÖZEL GÜNLERE HAZIRLANIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

AYVALIKLI ÖZEL ÇOCUKLAR, ÖZEL GÜNLERE HAZIRLANIYOR

Ayvalık Belediyesi Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi, hafta içi her gün çalışmalarını sürdürüyor.

Ayvalık Belediyesi toplumun her kesiminin beklentilerine yanıt vermeye devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetleri sürdüren Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi’ndeki özel çocuklar, sportif faaliyetlerin yanı sıra İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde folklor eğitimi de almaya devam ediyor.

 

Özel çocuklar, 15 Eylül Ayvalık’ın Kurtuluşu ve iki ay sonra gerçekleşecek Engelliler Şenliği etkinliklerinde sahne alacaklar. Bu kapsamda özel çocuklar, gönüllü halk oyunları eğitmeni Mine Seven gözetiminde Pazartesi, Salı ve Cuma Günleri folklor eğitimi alıyor. Diğer günler ise basketboll çalışıyorlar. Bu çalışmalarda Ayvalık Zeytin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri de bulunuyor.

 

Görüşlerini aldığımız eğitmen Seven’’ Her insanın bu oyunları öğrenebileceğini düşünüyor ve bu çocukların yeniden hayat bulduğunu görebiliyorum. Eğitim sayesinde bir buçuk ay gibi kısa bir sürede, özgüvenlerinin artığını, yön kabiliyetlerinin geliştiğini söyleyebilirim. 2 ay daha birlikte çalışacağız. Meyvelerini hep birlikte göreceğiz’’dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.