BAŞKAN UYSAL BASIN BAYRAMINI KAHVALTI İLE KUTLADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

BAŞKAN UYSAL BASIN BAYRAMINI KAHVALTI İLE KUTLADI

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 24 Temmuz Basında sansürün kaldırılışının 108.yılı ve Basın Bayramı’nda Körfez’de çalışan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.

Burhaniye Belediyesi’nin düzenlediği basın buluşmasına, Körfez Bölgesinde görev yapan basın mensupları, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir katılarken, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın ev sahipliğinde Burhaniye Belediyesi Meclis üyeleri ve Burhaniye Belediyesi daire müdürleri de kahvaltıda yerlerini aldılar. Kahvaltıda ilk sözü alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ilk olarak basın mensuplarının Basın Bayramını kutladı. Basında sansürün kaldırılmasının tarihçesine de değinen Burhaniye Belediyesi Başkanı Necdet Uysal “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın hiç şüphesiz ki demokrasinin en etkili yapı taşlarından biridir. Demokrasinin sağlıklı bir yapıya kavuşması ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesi, basın özgürlüğünün gerçekleşmesiyle mümkün olacağını” ifade etti. Sözlerine Basında Sansürün kaldırılışının 108. Yılını kutlayarak devam eden Başkan Uysal “son darbe girişiminde yine özgürlüklerin korunması noktasında çok önemli bir görev ifa eden Özgür Basınımızı ve bu uğurda şehit olan Yeni Şafak Gazetesi foto muhabiri Mustafa CAMBAZ nezdinde, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyorum. Gece gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum” diye konuştu. Konuşmalarının ardından basın mensuplarının sorularına da yanıt veren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal merak edilen konulara açıklık getirdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.