" />
USD
3,6860
EURO
4,3278
ALTIN
151,7609

AKIL OYUNLARI KAMPI BAŞLADI

Burhaniye Belediyesi çocuklara yönelik düzenlenen sosyal faaliyetlere destek olmaya devam ediyor. Birçok yerde Yeşilay Derneği ve Sihirli Değnek Eğitim Merkezi’nin işbirliği ile düzenlenen Akıl Oyunları kampı Burhaniye’de de Burhaniye Belediyesi’nin destekleriyle Ören Mahallesi Ayaklı Mesire alanında gerçekleştiriliyor. Burhaniye Belediyesi, Yeşilay Derneği ve Sihirli Değnek Eğitim Merkezi iş birliği ile 25-26 Temmuz tarihlerinde 4 ve 5. […]

AKIL OYUNLARI KAMPI BAŞLADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi çocuklara yönelik düzenlenen sosyal faaliyetlere destek olmaya devam ediyor. Birçok yerde Yeşilay Derneği ve Sihirli Değnek Eğitim Merkezi’nin işbirliği ile düzenlenen Akıl Oyunları kampı Burhaniye’de de Burhaniye Belediyesi’nin destekleriyle Ören Mahallesi Ayaklı Mesire alanında gerçekleştiriliyor.

Burhaniye Belediyesi, Yeşilay Derneği ve Sihirli Değnek Eğitim Merkezi iş birliği ile 25-26 Temmuz tarihlerinde 4 ve 5. sınıfla öğrencilerine yönelik olarak “Akıl Oyunları” kampı düzenleniyor. Kampa katılan 60 ilk ve ortaokul öğrencisi hem doğal yaşam içerisinde kamp kurabilme hem de sağlıklı yaşam, akıl ve zeka oyunları, ebru sanatı, okçuluk, teknoloji bağımlılığından korunma yolları, tütün bağımlılığından korunma yolları, yaratıcı drama eğitimi, gitar eğitimi, halk oyunları gibi pek çok alanda eğitim alarak uygulama imkanı buluyor. Proje kapsamında, hem öğrencilere yönelik daha erken yaşlarda zararlı alışkanlıklara karşı önleyici çalışma yapılmakta hem de temiz ve doğal bir ortamda yaşıtlarıyla eğlenme imkanı buluyorlar. 25 Temmuz Pazartesi günü başlayan kampa Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da kampı ziyaret ederek öğrencilerle birlikte çalışmalara katıldı. Öğrencilere aktivitelerde eşlik eden Başkan Uysal öğrencilerin sofralarını da paylaştı. İki boyunca çocuklara, hayır deme becerileri öğretilecek, zararlı maddelerin vücudumuzda oluşturduğu etkiler anlatılacak ve sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerle 2 gün boyunca etkinlikler yapılacak olup, ilgileri ve yetenekleri açığa çıkarılmış olacak. Kampın sonunda ailelere verilecek tavsiye mektupları ile sosyal yaşantılarında ilgi-yetenekleri doğrultusunda kampta ki öğrendikleri aktivitelere yönlendirilmesi istenilecektir.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.