İNGİLTERE’DEN SAĞLIK TURİZMİ İÇİN EDREMİT’E GELDİLER

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

İNGİLTERE’DEN SAĞLIK TURİZMİ İÇİN EDREMİT’E GELDİLER

Londra Belediye Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Saima Ashraf ve Birleşmiş Milletler Küresel Sağlık Danışmanı Dr. Tariq H. Cheema, Edremit belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret ederek sağlık turizmi ve kentsel dönüşüm hakkında görüş alış verişinde bulundular.

 

İngiltere’nin başkenti Londra’dan Balıkesir’in Edremit İlçesine incelemelerde bulunmak üzere gelen Londra Belediye Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Saima Ashraf ve Birleşmiş Milletler Küresel Sağlık Danışmanı ve New Westminster Üniveristesi Yönetim Kurulu Üyesi  Dr. Tariq H. Cheema, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret ettiler. Sağlık turizmi faaliyetleri ve kentsel dönüşüm hakkında görüş alış verişinde bulunulan ziyarette konuklarına ilçe ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in yer altı termal zenginlikleri ile sağlık turizmi açısından en uygun bölgelerden olduğunu kaydederek, “Sağlık turizmi alanında son yıllarda yeni tesisler, zincir oteller ilçemizde açılmaya başlandı. Yüzlerce, binlerce kişi sağlık turizminden faydalanmak için ilçemize geliyor. Bu alanda ilçemize yeni yatırımların gelmesi ve yeni tesisler kazandırılması için belediye o olarak gerekliği kolaylıkları sağlamaya hazırız” dedi. Londra Belediye Meclis Üyesi ve Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Saima Ashraf ise sağlık turizminin hızla gelişen bir sektör olduğunu belirterek bu alanda hızla gelişmekte olan Edremit ilçesinde yerinde görmek için ziyarette bulunduklarını söyledi. Birleşmiş Milletler Küresel Sağlık Danışmanı Dr. Tariq H. Cheema, insanların farklı kent ve ülkelere giderek hem tatil hem de sağlık açısından şifa aradıklarını belirterek Edremit’te sağlık turizmi alanında nelerin yapıldığını, yeni nelerin yapılabileceğini yerinde görebilmek için geldiklerini söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.