GÜRE’DE HOŞ BİR SADA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

GÜRE’DE HOŞ BİR SADA

 

Güre Musiki ve Kültür Derneği Türk sanat Müziği korosu yaz konseri Güre Anfi tiyatroda gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Muazzez Gülek’in yaptığı koro Şef Ali Osman Çakır’ın yönetiminde Kurdeli Hicazkâr ve Hicaz Makamlarında şarkıları seslendirdiler.

Körfez Emekliler Derneği Başkanı Ülkü Gültekin, yönetim kurulu Üyeleri ve koro elamanlarının da izleyici olarak katılarak destek verdikleri konser Başkan Süleyman Kerem’in konuşmasıyla başladı.

Güre Musiki ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Kerem yaptığı açılış konuşmasında; ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı sürece dikkat çekerek; “vatan için şehit olan sivil vatandaşlarımız, askerlerimiz ve polislerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Konserimiz için bize maddi ve manevi destek olan başta Kaymakamımız Ali Sırmalı ve Belediye Başkanımız Kamil Saka,  olmak üzere tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye gelen siz konuklarımıza iyi dinletiler diliyorum.”dedi.

 

Başkanın konuşmasının ardından Şef Ali Osman Çakır yönetiminde birbirinden güzel eserleri koro ve solo olarak seslendirdiler.

Konserin ikinci bölümünün başında sponsorları Kariyer Akademi Kurucu Müdürü Kemal Totu ve Baltur VİP Edremit Temsilcisi Behice Kocaman’a plaket, Şef Ali Osman Çakır’a ve Sunucu Muazzez Gülek’e çiçek takdim edildi.

 

Güre Musiki ve Kültür Derneği Türk sanat Müziği korosu şu isimerden oluştu; Elif Yılmazer, Meral Terzi, Günden Akgünlü, Nurhayat Metiner, Hülya Ölçek Karlı, Seniha Tunca, Emine Tekcan, Mübeccel Gürel, Zuhal Narin, Gülsen Güçlü, Nuran Küçüktunç, Ramazan Sarıbaş, Şükrü Akdemir, Mehmet Mazin, Kemal Totu,Necdet Ketrez,Hasan Erat ve Muhittin Alp.

 

Müzisyenler ise; Km,emanlar Ramazan Koç, Süleyman Kerem, Kemal Küçüktunç,, Kanun Orhan Özpekin,, Udlar; Müftah Uğur, Cahit Bayrakeri, Mehemt Çetinkaya, Ferhunde Duru, Ritim sazlarda; Ertaç Çevikalp ve Mehmet Savaş’tan oluştu.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.