ÇOK CİDDİ SIKINTILAR VAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

ÇOK CİDDİ SIKINTILAR VAR

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın hastanelerin acil servislerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlandırması istemiyle bir soru önergesi veren Akın, Balıkesir’de yaz dönemlerinde artan nüfus nedeniyle hastanelerin acil servislerinde yaşanmakta olan yoğunluk nedeniyle hangi önlemlerin alındığını sordu. Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın soru önergesi şu şekilde; “Başbakan Sayın Binali Yıldırım 12.07.2016 tarihinde yapılan AKP grup toplantısında iktidarın sağlık politikalarını övmek amacıyla “acil servislere vatandaşlarımız kız bakmaya gidiyorlar” açıklamasını yaptı. Oysa hastanelerin acil servislerinde hem orada görev yapan sağlık personeli, hem de sağlık hizmeti alan vatandaşlarımız için çok ciddi sıkıntıların var olduğu bilinmektedir. Bu konuyla ilgili olarak; 1- Sayın Başbakan gibi Sağlık Bakanı olarak şahsınızın da hastanelerin acil servislerine kız bakmaya gidildiğine ilişkin tespitleriniz var mıdır? 2- Hastanelerin acil servislerinde yaşanan tüm sorunlar çözülebilmiş midir? Tabip odaları ve diğer meslek kuruluşlarının acil servislerle ilgili bakanlığınıza ilettiği sorun ve şikayetler nelerdir? Bu sorun ve şikayetlerin çözümü için hangi çalışmalar yapılmaktadır? 3-  Yazlık nüfusu yüksek olan bölgelerimizde bulunan hastanelerin acil servisleri ihtiyacı karşılayabilmekte midir? 4- Balıkesir’de yazlık nüfusu çok yüksek olan ilçelerimizde bulunan hastanelerin acil servislerinde çok ciddi yoğunluğun ve sorunların yaşandığı bilinmektedir. Özellikle uzun bayram tatillerinde Balıkesir ve ilçelerinde olağanüstü artan nüfus nedeniyle acil servislerdeki sağlık hizmetlerinde sorunlar yaşandığı da gözlenmektedir. Balıkesir ve ilçelerinde yaz dönemlerinde artan nüfus nedeniyle hastanelerin acil servislerinde bir aksama yaşanmaması için hangi önlemler alınmaktadır? Acil servislerde görevli hekim ve diğer sağlık personeli sayısı artırılmakta mıdır? 5- Balıkesir’de 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının her birinde görevli hekim ve diğer sağlık personeli sayısı yeterli düzeyde midir?”

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.