" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TARİHİ KONAKTA DÖRT SANATÇIDAN KARMA SERGİ

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Abdullah Efendi Konağı’nda dört sanatçının hazırladığı karma sergiler Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı. Edremit’te sanat günleri devam ediyor. Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Abdullah Efendi Konağı’nda üç farklı alanda hazırlanan yaklaşık 150 eserin bulunduğu sergi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yaptığı açılışla birlikte sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Sanatçı Nesrin Uğurtay’ın suluboya […]

TARİHİ KONAKTA DÖRT SANATÇIDAN KARMA SERGİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Abdullah Efendi Konağı’nda dört sanatçının hazırladığı karma sergiler Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı.
Edremit’te sanat günleri devam ediyor. Altınoluk Mahallesi’nde bulunan tarihi Abdullah Efendi Konağı’nda üç farklı alanda hazırlanan yaklaşık 150 eserin bulunduğu sergi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yaptığı açılışla birlikte sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Sanatçı Nesrin Uğurtay’ın suluboya çalışmalarından oluşan ‘Renklerin Dili’ sergisi, Turan Atilla’nın gözünden ‘Doğa Algısı’ sergisi ve Turgut Engin ile Mehmet Çavuşoğlu’nun ‘Doğadan Yaşama’ sergisinin katılanlar tarafından büyük beğeni topladığı gözlendi. Sanatın çağdaş uygarlığın temel taşlarından olduğunu vurgulayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Yaşadığımız sıkıntılı günlerde böylesi etkinliklere daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin en büyük kültür merkezlerinden birini Edremit’te açıyoruz. Artık sanatçılarımız, sanatlarını icra edebileceği güzel atölyelere ve yaptıkları sanat eserlerini sergileyebilecekleri sergi salonlarına sahip olacaklar. Büyük bir kent olan Edremit’in sanatın kalbi olacak bu gibi alanları hak ettiğini düşünüyorum. En kısa sürede bu projemizi tamamlayıp hizmete açarak siz değerli sanatçılarımızı o çatının altında toplamayı ve Edremit’i sanat merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi. Altınoluk’taki Abdullah Efendi Konağı’nda açılan karma sergiler 07 Ağustos 2016 tarihine ziyaretçiye kalacak.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.