" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

27. SARIKIZ HAYRI KAVURMACILAR’DA YAPILACAK

  Kaz Dağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız anısına Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘27. Güre Sarıkız Hayrı’, 14 Ağustos 2016 Pazar günü Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Güre Mahallesi Kavurmacılar mevkiinde yapılacak. Edremit’e bağlı Güre-Kavurmacılar Mahallesi’nde yaşadığına inanılan Kaz Dağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız anısına Edremit Belediyesi tarafından 27’ncisi düzenlenen anma etkinlikleri 14 Ağustos 2016 Pazar günü […]

27. SARIKIZ HAYRI KAVURMACILAR’DA YAPILACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Kaz Dağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız anısına Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen ‘27. Güre Sarıkız Hayrı’, 14 Ağustos 2016 Pazar günü Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Güre Mahallesi Kavurmacılar mevkiinde yapılacak.
Edremit’e bağlı Güre-Kavurmacılar Mahallesi’nde yaşadığına inanılan Kaz Dağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız anısına Edremit Belediyesi tarafından 27’ncisi düzenlenen anma etkinlikleri 14 Ağustos 2016 Pazar günü gerçekleştirilecek. Önceki yıllarda büyükşehir yasası gereği kapatılan Güre Belediyesi tarafından düzenlenen Sarıkız anma etkinlikleri 3 yıldan bu yana Edremit Belediyesi tarafından devam ettiriliyor. Kavurmacılar mevkiinde Sarıkız anısına mevlit okunması ile başlayacak olan etkinliklerde geceden hazırlanan kazanlar dolusu yemek ve şerbetler katılan vatandaşlara ikram edilecek. Sabah saat 10.00’da başlayacak olan etkinlik akşam saatlerine kadar devam edecek. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Sarıkız anısına her yıl düzenlediğimiz hayır yemeğine tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.