" />
USD
3,6775
EURO
4,3424
ALTIN
151,1425

GÜREŞLER NEFES KESECEK

Bu yıl 36’ncısı düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne 76 tane başpehlivan katılacak. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne yaptığı davette güreş severleri çok heyecanlı bir hafta sonunun beklediğini ifade etti.   Kurtdereli Güreşleri Komitesi önceki gün yaptığı ziyaret esnaf camiasını kırmızı dipli mumla bu hafta sonunda yapılacak […]

GÜREŞLER NEFES KESECEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu yıl 36’ncısı düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne 76 tane başpehlivan katılacak. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne yaptığı davette güreş severleri çok heyecanlı bir hafta sonunun beklediğini ifade etti.

 

Kurtdereli Güreşleri Komitesi önceki gün yaptığı ziyaret esnaf camiasını kırmızı dipli mumla bu hafta sonunda yapılacak olan güreşlere davet etti.

 

MUHTEŞEM ORGANİZASYON

Bu seneki organizasyonların daha görkemli geçeceğini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda ilk defa Kurtdereli Güreşleri kapsamında bir etkinliğimiz olacak. Pehlivanları buraya getirip birbirleri ile atışmalarını burada halka izlettireceğiz, bir anlamda nostalji yapacağız. Bu sene 76 tane başpehlivan 36.’sını düzenlediğimiz Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’mize katılacak. Hatırlarsanız Kırkpınar Güreşlerine bile bu sene 62 başpehlivan katılmıştı. Bu sene güreşseverleri ilgi ile takip edecekleri bir etkinlik düzenleyeceğiz. Ayrıca Balıkesir’in tanıtımına da faydası olacak bu güreşlerimize tüm hemşehrilerimizi de bekliyoruz” diyerek esnaf teşkilatını da aralarından görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

 

ERDEM:”BİZ PARA KAYBEDELİM YETER Kİ,

ÜLKEMİZE MİLLETİMİZE BİRŞEY OLMASIN”

Kendisinin de esnaf teşkilatından olduğunu, esnafın durumunu en çok kendisinin anlayabileceğini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz son günlerdeki darbe girişiminin esnaf tarafından nasıl algılandığını esnafın baş kademesine sordu.

Başkan Fehmi Erdem geçtiğimiz hafta 13 federasyon başkanımız ile birlikte Meclis’te bomba atılan yerlere gittik. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi ‘Bu zamanda esnafımızın çalışmaları takdire şayandır’ diyerek bizlere teşekkür etti. Esnaf teşkilatımız iyi bir sınav verdi. Başbakanımız da zaten gerekli son sözü söyledi. ‘İçimizdeki mikropları temizleyeceğiz’ dedi. Esnafımız 700-800 yıldır Ahilik Kültürü ile buralara geldi. Bu olayda biz esnaf olarak para kaybetmeyi tercih ederiz. Yeter ki, ülkemize, milletimize bir şey olmasın. Esnaf arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde biz bu olaydan en iyi dersi aldığımızı düşünüyoruz. Hafta sonunda yapılan mitinglerde verilen resimler dünyaya örnek olacak nitelikteydi ve çok büyük bir destek gördü. İnşallah bundan sonra ülkeyi yöneten siyasiler, iktidarıyla, ana muhalefetiyle diğer muhalefetiyle daha ılımlı daha güzel yerlere getirir. 80 askeri darbesi anayasasıyla yönetilen bir ülkedeyiz. Değişmesi gerekli, ama uzlaşmayla değişmesi gerekiyor tüm taban bunu istiyor” diyerek bu güzel hava ile daha güzel yarınlara ulaşırız temennisinde bulundu.

 

BAŞKAN YILMAZ: “ESNAFIN

HALİNİ EN İYİ BEN BİRİM”

Başkan Yücel Yılmaz, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız da yeni yapılanma ile esnafa bazı müjdeler verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Faizleri düşüreceğiz, işçi haklarındaki iş verenlerin haklarını ele alacağız. Kıdem tazminatlarında düzenlemeye gidileceğini söyledi. İnsanların hayatını kolaylaştıracak, hızlandıracak temel değişikliklerin hepsini muhalefet ile birlikte uzlaşarak özellikle ekonominin belirli bir seviyeye gelmesi için gerekli düzenlemelerin uzlaşı ile yapılacağını söyledi. Bunlar çok müjdeli şeyler. Ben de 500 kişiye yakın kişiyi istihdam ediyorum. Ben de halinizi en iyi bilenlerdenim. Bu FETÖ denen ve devletin içine sızan teröristler pasif direniş yaptılar. Biz bile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yaptığımız ihaleler ile çalışmalar ile bir bilgi sorduğumuzda bize itirazın son günün saat 16.00’da bize dönüş yapıyorlardı. Amaçları AK Parti iş yapmasındı. Ama ne oldu bu operasyonlarda hepsi görevlerinden el çektirildi.”

 

ALGI ÖNEMLİ

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Yılmaz “Ne yaptığımızdan ziyade insanların nasıl algıladığı önemli. Çalışmıyorsanız, çalışıyor gibi görünüyorsanız ayrı, çalıştığınız halde anlatamadığınız ayrı. Algı önemli. Köyler bitti köylere çok mesai harcadık. Yaptıklarımızı başka illerden görmeye, örnek alan belediyeler var. Örneğin maliyeti çok yüksek olmasına rağmen bütün çöp konteynerlerini de değiştirdik.”

 

“TURİZM SADECE DENİZ KIYISI ESNAFI

İÇİN DEĞİL, KIRSAL İÇİNDE ÖNEMLİ”

Balıkesir’in turizm ile de öne çıkması gerektiğini ifade Başkan Yılmaz şunları söyledi:

“Tatilci memleketinden çıkıp Akçay’daki, Ayvalık’taki kısacası körfezimizdeki yazlığına geliyor, 2 ay Akçay’dan çıkmıyor. Biz bunun alt yapısını hazırladık, projelerimiz hazır. Öyle bir organizasyon yapacağız ki, bu Akçay’dan 2 ay çıkmayan tatilciyi yapacağımız organizasyon ile Sındırgı’ya götüreceğiz. Orada baksın bakalım Yağcıbedir halılarını görsün, alsın. Para harcasın oradaki esnafta iş yapsın. Dursunbey’e götüreceğiz, Gönen’e götüreceğiz buralardaki esnafımızda bu yazın gelen yerli ve yabancı turistlerde istifade etsin. Bu yazlıkçılara organizasyon yapmazsan, ‘işte bizim Bigadiçimizde şu var, Kepsutumuzda bu var şöyle bir turumuz var katılmaz mısınız?’ demezsek bu adamlar nerden bilecekler Balıkesir’in geniş coğrafyasındaki kırsal ilçelerimizdeki güzellikleri. Biz altyapımızı hazırladık kırsal da müzeler, mesire yerlerine önem veriyoruz. Buraları faaliyete geçirdiğimizde Balıkesir’e yazın sadece deniz kıyısına gelen tatilciyi buralara, kırsal ilçelerimize çekeceğiz, buradaki esnafımız da kendini bu durumlar için hazırlasın ki para kazansın.”

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Belediye Meclis Üyeleri ve Güreş Komitesi Üyeleri Kemal Aydın, Başar Atikbay, Cem Özışıkoğlu, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir ziyareti gerçekleştirirken Balıkesir Esnaf ve Sanaktarlar Odaları Birliği Başkanı ve Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Fehmi Erdem, Başkan Vekili Necdet Erkan, Edremit Madeni Sanatkarlar ve Elektrikçiler Odası Başkanı Hayati Seçen, Bandırma Oto Ziraat aletleri Radyo ve Saat Tamircileri Odası Hayri Özden, Gönen Kahveciler Esnaf Odası Abdullah Öztemel, Edremit Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Alaattin Akçeşme, Burhaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Bayram, Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ömer Metin, Balıkesir Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı İsa Erol ve BESOB Genel Sekreteri Hüseyin Saran ziyarette hazır bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.