BAŞKAN KAMİL SAKA, ANAFARTALAR ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

BAŞKAN KAMİL SAKA, ANAFARTALAR ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILDI

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Anafartalar Zaferinin 101. yıldönümü Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadasında düzenlenen resmi törenlere katıldı. Başkan Saka, “Bu vatanı kanlarıyla bizlere miras bırakan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyoruz” dedi.

 

Anafartalar Zaferinin 101. Yıldönümü Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadasında düzenlenen törenlerle kutlandı. Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen törenlere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda milletvekili ve Belediye Başkanı ile birlikte Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da katıldı.

İlk olarak Şehitler Abidesi’ne çelenk koyarak saygı duruşunda bulunan, ardından Conkbayırı’nda yapılan resmi törenlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da bir konuşma yaparak anı defterini imzaladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, anı defterine “Kurtuluş Savaşımızın ön sözünün yazıldığı Çanakkale Savaşı, sadece Türkiye’nin tarihini değil, dünya tarihini de etkilemiştir. Biz şehitlerimize, gazilerimize minnet borçluyuz. Onları saygıyla, şükranla, rahmetle anıyoruz” diye yazdı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Belediye Meclis üyeleri törenlerin ardından Şehitler Abidesi’ni ziyaret ederek Şehitler Mezarlığı’na karanfil bıraktılar.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Zaferinin 101. Yıldönümünde Bu vatanı kanlarıyla bizlere miras bırakan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyoruz” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.