BAŞKAN KAMİL SAKA, ANAFARTALAR ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

BAŞKAN KAMİL SAKA, ANAFARTALAR ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILDI

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Anafartalar Zaferinin 101. yıldönümü Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadasında düzenlenen resmi törenlere katıldı. Başkan Saka, “Bu vatanı kanlarıyla bizlere miras bırakan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyoruz” dedi.

 

Anafartalar Zaferinin 101. Yıldönümü Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadasında düzenlenen törenlerle kutlandı. Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen törenlere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda milletvekili ve Belediye Başkanı ile birlikte Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da katıldı.

İlk olarak Şehitler Abidesi’ne çelenk koyarak saygı duruşunda bulunan, ardından Conkbayırı’nda yapılan resmi törenlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da bir konuşma yaparak anı defterini imzaladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, anı defterine “Kurtuluş Savaşımızın ön sözünün yazıldığı Çanakkale Savaşı, sadece Türkiye’nin tarihini değil, dünya tarihini de etkilemiştir. Biz şehitlerimize, gazilerimize minnet borçluyuz. Onları saygıyla, şükranla, rahmetle anıyoruz” diye yazdı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Belediye Meclis üyeleri törenlerin ardından Şehitler Abidesi’ni ziyaret ederek Şehitler Mezarlığı’na karanfil bıraktılar.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Zaferinin 101. Yıldönümünde Bu vatanı kanlarıyla bizlere miras bırakan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyoruz” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.