SAHİL ESNAFININ KİRA BORÇLARI ERTELENSİN

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

SAHİL ESNAFININ KİRA  BORÇLARI ERTELENSİN

 

 

 

Ülkemizi derinden sarsan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında turizmde yaşanan durgunluk, Burhaniye’nin sahil mahallelerinde esnafları zor duruma düşürdü.

Kira borçlarını ödeyemez hale gelen ve şikayetlerin her geçen gün artması üzerine CHP Burhaniye ilçe başkanlığı harekete geçti. İlçe başkanı Tarık Erdil, yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte sahil esnafını gezen CHP heyeti esnafların sorunlarını dinledi. Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil yaptığı açıklamada, “ ilçemizde özellikle sezonluk iş yapan ve yerleşik esnafımızın Burhaniye Belediyesi ile yaptıkları protokol sonucu kiracı olarak belediye mülklerini kullanmakta. Ancak, 15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimi sonrasında devlette izinlerin iptali, yazlıkçıların memleketlerine dönmesi sonucu turizm durma noktasına geldi. Dolayısıyla iş yapamaz hale esnafımız da belediyemize olan kira borçlarını ödemekte büyük zorluk yaşadıklarını tespit ettik. Bu nedenle belediyemiz kiracıları ve işgaliye bedeli ödeyen esnafımızın 2016 yılı kira borçlarını ertelemek için meclise önerge verdik. Verdiğimiz önergemize AKP ve MHP’li meclis üyeleri de destek verdi ve önergemiz kabul edilerek plan ve bütçe komisyonuna gönderildi.  Önümüzdeki meclis toplantısında konuyu diğer partili meclis üyeleri ile birlikte onaylayarak esnafımızı rahatlatacak düzenlemeyi yapmaya çalışacağız” dedi.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.