Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/oncekorf/public_html/wp-content/plugins/wordpress-mobile-pack/frontend/sections/show-rel.php on line 37

 KANADA’YA GİDEN TBMM HEYETİNDE YER ALAN AHMET AKIN YURDA DÖNDÜ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshYSK YASALARI TANIMAK ZORUNDADIR – 19 Nisan 2017TURİZM HAFTASI DELİKLİ TAŞA ZİYARET İLE BAŞLADI – 19 Nisan 2017EDREMİT’TE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ – 19 Nisan 2017ALTINOLUK’TA HAYIRLI GÜN – 10 Nisan 2017EDREMİT BELEDİYESİ 2016 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ – 10 Nisan 2017BURHANİYE DE KAYMAKAN ÖNER KURSİYERLERLE KİTAP OKUDU – 10 Nisan […]

 KANADA’YA GİDEN TBMM HEYETİNDE YER ALAN AHMET AKIN YURDA DÖNDÜ

 

7-12 Ağustos tarihleri arasında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kanada’da bulunan TBMM heyeti içerisinde yer alan CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın yurda döndü.

Kanada’da bir dizi görüşmede bulunan heyet, 15 Temmuz’da ülkemizde yaşanan darbe girişimini anlattı. Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın “ Kanada’da çok yoğun bir görüşme programı uyguladık. Montreal’de, Ottowa’da, Tortonto’da yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya geldik. Onlara FETÖ’yü ve 15 Temmuz darbe girişimini anlattık. Gurbetçilerimizin görüşlerini aldık. Ayrıca sorunlarını dinledik. Pek çok sivil toplum örgütü yöneticileri ile görüştük. Federal ve yerel milletvekilleri, Kanada Parlamentosu Kanada- Türkiye Dostluk Grubu ile görüşmeler yaptık. Hükümetten bakanlarla görüşerek ülkemizde yaşananları anlattık, doğru bilgilenmelerini sağladık” dedi.

Bu ziyaretler sırasında CHP Kanada birliği Başkanı Halil Sivri ve yöneticileri ile de bir araya gelen Akın çalışmalar hakkında onlardan bilgi aldı. Türkiye’nin en köklü partisi olan CHP’nin ülkemizin çok uzağındaki Kanada’da örgütlü olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Kanada’ya giden TBMM heyeti, 27 Ağustos 1982’de ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen askeri ateşemiz Albay Atilla Altıkat anısına Ottowa’da yapılan Anıtı da ziyaret ederek çelenk sundu.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın “ Kanada’da çok sayıda görüşme yaptık. 15 Temmuz’da yaşadıklarımızı, demokrasimize ve özgürlüklerimize kasteden FETÖ’ yü anlattık. Kanada ile her zaman iyi ilişkiler içerisinde olmak istediğimizi, var olan ilişkilerimizi daha ileri seviyelere çekmek istediğimizi anlattık. Bu görüşmelerde bir şeyi daha gördük. Ülkemizde kanlı bir darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün Kanada’da da etkili olduğunu, pek çok yere orada da sızdığını gördük.  İçeride FETÖ ile mücadele ederken, dış dünyada da mücadele etmemiz gerekiyor. Oralarda ülkemizi temsil edecek, doğru anlatacak, manipülasyonları engelleyecek yapılanmalara ihtiyaç olduğunu gördük” dedi.

Bu ziyarette Cumhuriyet Halk Partisinin 15 Temmuz sürecine ilişkin görüşlerini ve duruşunu anlatma fırsatı bulduğunu kaydeden Ahmet Akın “ Laik Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi koruyup, geliştirme konusunda Cumhuriyet Halk Partisinin verdiği mücadeleyi anlatma fırsatı buldum. Darbelerden çok çekmiş bir partinin milletvekili olarak her türlü darbe ve vesayete karşı kararlı duruşumuz ile Sayın Genel Başkanımız tarafından Yenikapı’da açıklanan 12 maddelik manifestomuzda yer alan hususları anlattım. Türkiye’nin çağdaşlaşma ve demokratikleşmesine batılı dostlarımızın destek vermesi gerektiğini, bu anlamda ülkemizin FETÖ ile mücadelesini de anlamaları gerektiğini yaptığımız görüşmelerde söyledim” dedi.

Yorumlar

yorum


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/oncekorf/public_html/wp-content/plugins/wordpress-mobile-pack/frontend/sections/show-rel.php on line 37
Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.
sanik haber