" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

HACIVELİLER MAHALLESİ, AYVALIK BELEDİYESİ EĞİTİM EVİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

  Ayvalık Belediyesi eğitime öğretime destek vermeye devam ediyor. Bu kez Kırsal Mahalle’de çatısı yıkık eski okul binasını yenilerek sosyal faaliyetlerde kullanılmak üzere mahalle halkının hizmetine sundu.   Hacıveliler Mahallesi’nde yenilen ve eğitim evi olarak kullanılacak eski okul binasının açılışına Ayvalık Kaymakamı N. Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, […]

HACIVELİLER MAHALLESİ, AYVALIK BELEDİYESİ EĞİTİM EVİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Ayvalık Belediyesi eğitime öğretime destek vermeye devam ediyor. Bu kez Kırsal Mahalle’de çatısı yıkık eski okul binasını yenilerek sosyal faaliyetlerde kullanılmak üzere mahalle halkının hizmetine sundu.

 

Hacıveliler Mahallesi’nde yenilen ve eğitim evi olarak kullanılacak eski okul binasının açılışına Ayvalık Kaymakamı N. Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ümit Adalıoğlu, Muhtar Ayhan Uzbir ve onlarca mahalle sakini katıldı.

 

Eğitim Okulunun açılışı sırasında konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi sözcüne katılım gösteren herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Başkan Gençer’’ Ramazan Ayı’nda burada iftar verdik ve iftar sırasında mahalle sakini kadınlardan okuma yazma kursu talebi geldi.  Öğrendik ki burada kurs yapılacak yer yok. Mesai arkadaşım Nazlı Yalkınoğlu’na ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Atıl bulunan okulu restore görevini üstlendi ve gönüllü hayırseverlere ulaştı. Burası imece usulü yapıldı. Burasını kültür merkezi, aşevi, düğün salonu, yemek salonu haline getireceğiz. Diğer köylere örnek olacak. Her kırsal mahallemizde köy okulu var ve atıl durumda. Hayırseverlere sesleniyorum, gelin buradaki okullarımızı önümüzdeki sezona kadar kullanılacak hale getirelim.’’dedi. Eğitim evinin anahtarını Muhtar Uzbir’e sundu.

 

Görüşlerini ifade eden Kaymakam Nazlı, sözlerine burada bulunmaktan duydukları mutluğu ifade ederek başladı. Nazlı’’ Osmanlı da bir söz vardır. Gidemediğin yer senin değildir. Buraları bizim değerini bilelim. Büyükşehirler insanların ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Önemli olan gönlün ihtiyaçlarını karşılamaktır. Yapmamız gereken buralardaki ihtiyaçları küçük dokunuşlarla sosyal anları genişletmek ve köye dönüşler artacak. Belediyemizin bu çabasına Halk Eğitim Merkezi’miz olarak destek verdik vermeye devam edceğiz. Kamu gücünü de yanlarında bulacaklarını söylemek istiyorum. Keşke okuma yazma kursu olmasa herkes okumayı öğrense diyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Mekânın hayırlı olmasını diliyorum’’dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.