Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/oncekorf/public_html/wp-content/plugins/wordpress-mobile-pack/frontend/sections/show-rel.php on line 37

CEM VE KÜLTÜR EVİNDE CEM YAPILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshHEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK ZORUNDADIR – 19 Nisan 2017TURİZM HAFTASI DELİKLİ TAŞA ZİYARET İLE BAŞLADI – 19 Nisan 2017EDREMİT’TE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ – 19 Nisan 2017ALTINOLUK’TA HAYIRLI GÜN – 10 Nisan 2017EDREMİT BELEDİYESİ […]

CEM VE KÜLTÜR EVİNDE CEM YAPILDI

Alevi Kültür Derneğinin düzenlediği Cem’e katılım yoğun oldu. Burhaniye Alevi Kültür Derneğinin Cem evinde Dertli Divani’nin katılımı ile düzenlenen Ceme canlar lokmalarıyla katıldılar. 19 Ağustos Cuma günü saat 20.00 da başlayan Cem’e katılımcılar memnun olarak ayrıldılar.

Cem Alevi Kültür Derneği Başkanı Durmuş Türkmen’in açılış konuşmasıyla başladı. Başkan gelen konuklara ve katılımcılara hoş geldin dileklerinden sonra katılan dedelere de teşekkürlerini bildirdi. Başkan önümüzdeki günlerde yapılacak çalışma ve etkinliklerin duyurusunu yaptıktan sonra sözü dedelere bıraktı.

Dertli Divani “Cemimize başlamadan önce biraz sohbet edelim” dedi. İlk sözü Pir Sultan Abdal Ayvalık şube başkanı Vedat Tekten’e verdi. Daha sonra dede Ergül Şanlı konuşmasını yaptı. Arkasından Dertli Divani Alevilikle ilgili bilgiler sundu. Alevilerin asimile ile karşı karşıya olduğumuzu söyledi. “Alevilikle ilgili eserlerden yararlanmalıyız, Alevilikle ilgili bilgimiz az olursa, başka inançların etkisi altında kalarak asimile oluruz” dedi. Katılımcıların sorularını cevapladıktan sonra Cem’ geçildi.

Cem duaları ve hizmetlerini uygulamalı olarak açıklayan Dertli Divani deyişlerle Cem’i bitirdi. Lokma duasından sonra katılımcıların getirdiği lokmalar dağıtıldı.

Son olarak Dernek başkanı Durmuş Türkmen katılan dedelere ve katılımcılara çok teşekkür ettikten sonra, “bizlerin cemlerden daha çok seminer ve panellere ihtiyacımız var. Alevilik hakkında ancak bu şekilde bilgimiz genişler” dedi ve toplantıyı sona erdirdi.

 

Yorumlar

yorum


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/oncekorf/public_html/wp-content/plugins/wordpress-mobile-pack/frontend/sections/show-rel.php on line 37
Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.
sanik haber