" />
USD
3,6717
EURO
4,3257
ALTIN
151,3162

Fold Türkçe Anlamı konusarakogren.com’dan Öğrenin

Severek yaptığınız her iş, çok daha başarılı şekillerde sonuçlanır. Öğrenme aşamasına sıkılıyorsanız, öğrenme teknikleri içerisinde format değiştirmeye ihtiyacınız var demektir. İlgi alanlarınıza göre tercihler yaparak öğrenme işinizi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bu alanda ingilizce geliştirmek için oyunlar tercih edebilir ve çok daha kolay bir şekilde kelime ezberlerinizi yapabilirsiniz. Bilgisayar oyunları esasında çok etkili […]

Fold Türkçe Anlamı konusarakogren.com’dan Öğrenin
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Severek yaptığınız her iş, çok daha başarılı şekillerde sonuçlanır. Öğrenme aşamasına sıkılıyorsanız, öğrenme teknikleri içerisinde format değiştirmeye ihtiyacınız var demektir. İlgi alanlarınıza göre tercihler yaparak öğrenme işinizi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bu alanda ingilizce geliştirmek için oyunlar tercih edebilir ve çok daha kolay bir şekilde kelime ezberlerinizi yapabilirsiniz. Bilgisayar oyunları esasında çok etkili bir yoldur. Bazı oyunlarda ingilizce öğrenmeye teşvik ediliyor. Bunlardan biri olan championship manager, bir futbol oyunudur. Daha çok erkeklere yönelik olsa da aradaki konuşmalar ingiliz aksanı ile olmakta ve bu nedenle de telaffuzlar açısından çok faydalı seçenekler arasında yer almaktadır. Empire earth bir stateji oyunudur ve oyuncuaların yeni bir medeniyet kurma çabası anlatılmaktadır. Elinizde daima bir sözlük bulundurmalı ve oyun oynarken sık sık kullandığınız kelimeleri ezberleyerek kelime dağarcığınızı geliştirmeye çalışmalısınız.
Ne kadar fazla kelime ezberlerseniz, o kadar fazla düşünce alanında kendinizi dili yaşayan bir hale getirebilirsiniz. Daha çok gazete ve dergi okumalı, yabancı formatlarda film ve dizi izleyerek telaffuz alanında kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız. Bu alanda ingilizce fold ne demek gibi araştırmalar yapabilirsiniz. Kelimenin türkçe karşılığı kat demektir. Bunun yanında katlama, kıvrım, ağıl, sürü, kilise, aile ocağı, cemaat, yuva gibi anlamlarda da kullanılabilir. İngilizce de kelimelere anlam verebilmek için cümlenin geneline bakmak çok önemlidir. Cümledeki anlama göre kelimeler anlamlandırılacaktır.
Pratik olarak ilk etapta kendinizi ifade etmeniz gereklidir. Bunun için kendinizi tanıtmaya yarayan sözcükler ezberleyebilir ve kendinizi bu şekilde geliştirebilirsiniz. Bunların yanında duygularınızı ifade etmek içinde bilmeniz gereken kelime kalıpları bulunmaktadır. Bunlar için araştırma yapmak istediğinizde http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-duygular/ adresi üzerinden bilgiler edinebilirsiniz. Bu alanda dikkat etmeniz gereken kullandığınız anahtar kelimeniz olacaktır. Anahtar kelimeniz nasıl hissettiğinizi ifade edecektir. Love kelimesi sevmek anlamında kullanılır. Ve romantik sevgi sözcüklerinin yüklemini oluşturur. Tam karşıtı olan kelime ise hate olmaktadır. I hate you- senden nefret ediyorum şeklinde tercüme edilebilir. Bu paralelde bir kelime ise angry olarak tanımlanacaktır. Kızgınlk ve öfke anlatılırken kullanılabilecek bir fiil olarak tercih edilebilir. Kullanmayı en çok sevdiğiniz kelimeler arasında ise happy olacaktır. Mutluluk anlamında kullanılan bu kelimenin zıt karşıtı ise sad yani üzülmek olacaktır. Bad- kötü, tired- yorgun anlamlarında kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır. Bu alanda kendinizi ve duygularınızı daha iyi bir şekilde ifade etmek için tüm duygu kelimelerini öğrendikten sonra pratikler yaparak pekiştirebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.