Yaşa Göre Vücut Kitle Endeksi Hesaplama

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout EmreBıçak Deposundan Özel Tasarımlar – 22 Haziran 2017Satılık Köpek Ararken Köpek Karakterlerinin Önemi Nedir ? – 20 Haziran 2017Bu Film İzleme Sitesini Duydunuz Mu? – 20 Haziran 2017Odessa’da Alışveriş Nerede Yapılır Ve Ne Alınır ? – 19 Haziran 2017Kervansaray Kahvesi – 14 Haziran 2017Makam Bayrağı Nasıl Yaptırılır? – 13 Haziran 2017Kumaştan […]

Yaşa Göre Vücut Kitle Endeksi Hesaplama

 

Yaş, kilo ve boyunuz arasındaki ilişkinin uygunluğunun belirlenmesi için önemli bir kavramdır. Gelişimi devam etmekte olan bir bireyin boyu ve kilosu arasındaki uyum ile gelişimini tamamlamış bir bireyin kilosu ve boyu arasındaki uyum aynı formül ile hesaplanamayacaktır. Çeşitli matematiksel verilerden yararlandırılarak yapılan vücut kitle endeksi hesaplama işlemi, diyetisyenleri sıkça kullandığı işlemlerden biridir. Ağırlığınızın kontrol altına alınması ve ani kilo alımının önlenmesi kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.

Obezite Nedir Ve Nasıl Oluşur?

Dünya genelinde yaygın olarak görülmekte olan obezite rahatsızlığı son dönemlerde ülkemizde de hızlı bir artış göstermiştir. Bu artışın esas sebebi beslenme stilindeki devrim ve hazır gıda kullanımının arttırılmasıdır. Uzmanlar, obezite nedir sorusunu çok net bir şekilde açıklarken, aslında asıl problemin obezitenin birçok hastalığa davet çıkarması olduğunda hemfikir. Obezite basit bir anlatımla bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye göre oranının hızla artması ve bireyin boyuna göre ağırlığının kontrolsüz bir biçimde artması olarak bilinir.

Obezite Hesaplama Programı                                                             

Obezite problemi eğer obezite başlangıcında saptanırsa tedavi edilmesi oldukça kolay bir problemdir. Özellikle davranış tedavisi obezite tedavisinde büyük rol oynamaktadır. Obezite hesaplama programları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak üzere acibadem.com.tr/obezitemerkezi adresini ziyaret ediniz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.