Roma’nın Efes’i Türkiye’nin İzmir’i. Tarih, Ticaret ve Turizm Şehrini Hurriyet.com.tr İzmir Özel Sayfası ile Takip Et

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout EmreGüncel Blog Sitemizde Gündeme Dair Herşey.. – 29 Mayıs 2017Bur-Ram Halı Yıkama Eryaman ve Sincan – 25 Mayıs 2017Yüzlerce Film İçin Doğru Adres – 25 Mayıs 2017Tercihleri Yapmadan Bakılması Gerekenler – 24 Mayıs 2017Şehirler Arası Nakliyat Süreci Nasıl İşler ? – 22 Mayıs 2017Okul Tören Flamaları Okulları Tanıtır Mı? – 9 […]

Roma’nın Efes’i Türkiye’nin İzmir’i.  Tarih, Ticaret ve Turizm Şehrini Hurriyet.com.tr İzmir Özel Sayfası ile Takip Et

Osmanlı İmparatorluğu tüm Dünya’da bilinen ve 3 kıtaya hükmederek yüz yıllardır hala adından söz ettiren bir devlettir. Osmanlı Devleti içerisinde bir çok önemli eyaletler bulunup, eyaletler kendi içerisinde önem değerine göre sıralanmaktaydı. İzmir kesinlikle Osmanlı Devletinde önemli bir yere sahip olan Manisa ile komşu olduğundan dolayı her daim popülerliğini korumuş bir şehirdir.

 

Osmanlı devleti yönetim şekli ve kendi içerisinde kurduğu düzen ile tüm Dünya ülkelerinden önde ilerlemeler sağlamıştır. 1620 yılından sonra şehre tanınan kapitülasyonlardan sonra İzmir Osmanlı Devletinin önemli ticaret şehirleri arasında yer almıştır. Osmanlı Devleti zamanında edindiği imtiyazlar ile gelişen İzmir Türkiye Cumhuriyetinin temel taşları arasında yer almaktadır. Özellikle bulunduğu konumu itibari ile düşman hattı sınırı içerisinde yer almaktaydı. Halkın bilinçli olması, ticaretin verdiği gelişmişlik düzeyi ile şehrine sahip çıkan İzmir şuan Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Ege bölgesinin tam ortasında yer almasından ve Yunan adalarına olan yakınlığından dolayı stratejik özelliklerini koruyan şehir İzmir haberleri ile ülke gündeminde her daim kendisine bir yer bulmuştur.

 

İzmir körfezi çevresinde yer alan şehir, turizm, ticaret ve uluslararası fuarlar ile adından söz ettirerek, Son Dakika İzmir Haberleri almak isteyen kişiler ile doludur. Her sene İzmir Enternasyonal Fuarı’na ev sahipliği yapan, bu denli büyük bir organizasyona başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan fuar ve liman kenti olarak bilinmektedir. Ege adaları ve koyları ile turizm şehri olarak da adlandırılabilen İzmir yaşamak için ideal kentler içerisinde gösterilmektedir. Dünyaca ünlü plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadasına uzanan şehir. Antik çağların en popüler kenti olan Efes, Roma’nın imparatorluk olduğu dönemde dünyanın en büyük kentleri içerisindeydi. Farklı kültürel zenginlikleri içerisinde barındıran Efes, sanat etkinlikleri ile adından söz ettirmiştir. Eski adı ile “Efes” yeni adı ile “İzmir” bir tarihtir. İçerisinde barındırdığı güzellikler ile yaşanılacak şehirlerin başında gelen İzmir haber konusunda her zaman çok fazla içeriğe sahiptir.

 

Hem tarihin hem ticaret, turizm ve kültürün şehri olan İzmir bu denli popüler olduğu zaman takip edilmesi önemli şehirler arasında olup ve İzmir güncel haberler seçeneği ile takip edilesi bir şehirdir. Haberin güvenilir kaynağı olarak bilinen  Hürriyet ile mobil cihazlar ve bilgisayarlarınızdan online olarak İzmir haberlerine hızlı bir şekilde Hurriyet.com.tr İzmir özel sayfasından erişim sağlayabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.
sanik haber