ADD GÜRE DE KONFERANS

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ADD GÜRE DE KONFERANS

Add Güre Şubesi 3O Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları çerçevesinde  ’30 Ağustos ve Önemi’  konulu konferans verildi.

Konferans’a konuşmacı Add Güre Şubesi başkanı Araştırmacı Yazar Sinan Kahyaoğlu katıldı.

Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.Konferansın sunumunu Add Güre Şubesi saymanı Feride Sülü yaptı.

Konferans başlamadan önce Add Altınoluk Şube yönetim kurulu üyesi aynı zamanda Bremen Add Şubesi onursal başkanı Ziya Kaymak, Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyon Başkanı Dursun Atılgan’ın Basın açıklamasını okudu.

Daha sonra söz alan Sinan Kahyaoğlu, önce ADD Genel Merkezinin Basın açıklamasını okudu ve sonra konferansa geçti.

Konferansta batılı emperyalist devletlerin Osmanlı İmparatorluğunu nasıl parçaladığını ve bu konudaki planlarını anlattı. Ulu Önder Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşını nasıl aşama aşama yürütüp nasıl başarıya ulaştırdığını ifade etti. Sonra 30 Ağustos 1922’ye nasıl gelindiğini sırası ile söyledi. 30 Ağustos’un ne anlama geldiğinden bahsetti. Konferans sonunda sorusu olan dinleyicilerin sorularını yanıtladı. Dinleyicilerin konferanstan memnun ayrıldıkları gözlendi.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.