DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

ERDİL, 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

1 Eylül 1939 yılında, Nazilerin Polonya’yı işgaliyle başlayan, 2.Emperyalist paylaşım savaşının başladığı gün, ‘’Dünya Barış Günü’’ olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık 52 milyon insanın öldüğü, milyonlarca insanın sakat kaldığı, aç susuz ve evsiz bırakıldığı son Dünya Savaşının acılarının unutulmaması ve bir daha yaşanmaması için gelenekselleştirilmiş bu anma günü, büyük Önder Atatürk’ün ‘’Yurtta sulh, Cihanda Sulh’’ şiarının ne kadar haklı olduğunun bir ispatıdır.
Çağdaş demokrasiye, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne inanan Cumhuriyet Halk Partisi, Dünya’nın her yerinde yaşanan savaşların ve terör olaylarının insanlığa yaşattığı acıyı yüreğinde hissetmektedir. Sağcı solcu dinci; ideolojisi ve hedefleri ne olursa olsun, farklı isim ve semboller altında suç işlemeye devam eden ve Dünya barışını tehdit eden tüm örgütleri ve eylemleri LANETLİYORUZ. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, terörden ve savaşlardan arınmış, huzur, barış ve kardeşliğin egemen kılındığı bir Dünya dileklerimizle, tüm insanlığı kucaklıyoruz..!

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.