EDREMİT BELEDİYE MELİSİ TOPLANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

EDREMİT BELEDİYE MELİSİ TOPLANDI

 

 

Edremit Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Toplam 28 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’li şehitlerin adlarının belirlenecek caddelere verileceğini söyledi.

 

Edremit Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi Toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapılan toplantıda 20 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 8 madde olmak üzere toplam 28 madde görüşülerek karara bağlandı. Belediye Başkanı Kamil Saka, “Hain terör saldırısında geçtiğimiz hafta gencecik bir fidanımızı daha polis memuru Gökhan Kıncak evladımızı toprağa verdik. İki ay içerisinde üç evladımızı hain teröre kurban verdik. Şehitlerimize rahmet diliyor, bu hainleri bir kez daha lanetliyorum. Ancak yerel yöneticiler olarak bu vatan için canlarını vermiş şehitlerimizin adını yaşatmak bizlere düşüyor. Gökhan Kıncak’ın oturduğu sokağa ya da aile ile yapacağımız görüşmeler sonunda uygun olan bir caddeye adını vereceğiz. Yine aynı şekilde Edremit’li şehitlerimiz Aycan Özdil ve Özcan Mutlu’nun adını belirleyeceğimiz cadde, sokak ya da parklara vereceğiz” dedi. Şehitlerin adının verilmesi için konu incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havale edildi.  İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Meclisimizde aldığımız kararların Edremit’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıda işitme engelliler için işaret dili tercümanı görev yaparken her ay olduğu gibi Edremit’te yayın yapan Zeytin FM radyosundan canlı olarak yayınlandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.