" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BALIKESİR’E YAPILACAK DEV YATIRIMA ANKARA’DAN DESTEK

BALIKESİR’E YAPILACAK DEV YATIRIMA ANKARA’DAN DESTEK   Balıkesir Organize sanayi Bölgesi’ne 120 milyon Avro’luk dev yatırım yapacak olan Alman PD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Daimler ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ankara’da temaslarda bulundu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile görüşerek yatırım için destek sözü alan Başkan Uğur ve Daimler, Başbakanlık Yatırım Ajansı […]

BALIKESİR’E YAPILACAK DEV YATIRIMA ANKARA’DAN DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BALIKESİR’E YAPILACAK DEV YATIRIMA ANKARA’DAN DESTEK

 

Balıkesir Organize sanayi Bölgesi’ne 120 milyon Avro’luk dev yatırım yapacak olan Alman PD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Daimler ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ankara’da temaslarda bulundu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile görüşerek yatırım için destek sözü alan Başkan Uğur ve Daimler, Başbakanlık Yatırım Ajansı yetkililerine de yatırım hakkında bilgi verdiler. Ajans yetkilileri yatırımın Stratejik Yatırım kapsamında değerlendirileceğini söylediler.

 

 

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde 120 milyon Avro’luk dev bir yatırım yapacak olan Alman PD Grup yöneticileri, Balıkesir’deki incelemeleri ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte Ankara’da temaslarda bulundular. Başkan Uğur, PD Grup yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Preiss Daimler ve Yönetim Kurulu üyesi Joran Pfhul ile birlikte ilk olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile görüştü. Bakan Zeybekçi’ye yapılacak yatırım hakkında bilgi sunan Başkan Uğur ve Daimler, Bakan Zeybekçi’den dev yatırım için destek sözü aldılar.

 

BAŞBAKANLIK YATIRIM AJANSI’NDAN STRATEJİK YATIRIM DESTEĞİ

 

Başkan Uğur ve PD Grup yöneticileri Ankara’daki temaslarına Başbakanlık Yatırım Ajansı’nda devam etti. Alman Devi Preiss Daimler (PD Grup) Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Preiss Daimler ve beraberindekilerle birlikte Başkan Uğur, Başbakanlık Yatırım Ajansı Yetkilileri Mustafa Rumeli, Fatih Altınyava, Muhittin Arslan ve Yunus Emre Ceylan ile birlikte toplantı gerçekleştirdi. Son derece verimli geçen toplantıda Başbakanlık Yatırım Ajansı Yetkilileri Balıkesir’e yapılacak olan yatırımı desteklediklerini ifade ettiler. Yatırım Ajansı Yetkilileri, PD Grup’un yatırımının Stratejik Yatırım kapsamında değerlendirileceğini söylediler.

 

PD Grup Yetkilileri daha sonra Başkan Uğur ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

 

CAM ELYAF, KOMPOZİT, FİBERGLAS ÜRETİLECEK

 

Yapacakları yatırım hakkında bilgi veren Laboratuardan üretime kadar büyük bir tesis kurmayı planladıklarını vurgulayan PD Grup Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Preiss Daimler, “Cam elyaf, kompozit, fiberglas üreteceğiz. Buraya ayak basmamızın işçi noktasında önemi büyük. Malzemeyi satamayacağımız diye bir korkumuz veya faktör yok. Ürettiğimiz ürünleri, Almanya, Amerika, Çin, Rusya’ya uçak, otomobil ve spor sektörüne veriyoruz. Traktör kabininde kullanılıyor. Her cep telefonunda 8 gram cam elyaf var. Milyarlarca telefon var” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.