EDREMİT’TE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT’TE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının başlangıcıyla birlikte İlköğretim Haftası Edremit’te törenle kutlandı. Edremit Şehit Kadir Altınöz İlkokulu’nda düzenlenen törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının ilk haftasında kutlanan İlköğretim Haftası için Edremit’te tören yapıldı. Atatürk Mahallesi’ndeki Şehit Kadir Altınöz İlkokulu’nda yapılan tören Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın katılımıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde konuşma yapan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, “İlçemizde bu yıl 22 bin 777 öğrencimiz ders başı yaptı. Edremit’te 4 anaokulu, 30 ilkokul, 20 ortaokulu ve 15 lisemiz eğitim hizmeti vermeyi sürdürmektedir. 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminden sonra bizlerde kısıtlı sürede, el konan okullarımızı eğitime kazandırdık. Bu süreçte bize destek olan Kaymakamımız Ali Sırmalı, Balıkesir Milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu’na ve okullarımızda yaptığı çevre düzenlemeleri için ilçe Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Ali Sırmalı ise, “Geleceğimiz olan yavrularımızın, bilimin ön gördüğü çerçeve içerisinde onları en üstün başarıya ulaştırmak ortak anlayışımız olmalıdır. Öğrencilerimizin cumhuriyet değerlerine bağlı, barışçıl, çevreci, düşünen, düşündüğünü uygulayan, soran, sorgulayan, eleştiren, iyilikten ve güzellikten yana tavır alan bireyler olması aydınlık Türkiye’nin geleceği için önemlidir. Ülkemizde 15 Temmuz’da bir darbe girişimi yaşandı. Vatan hainleri demokrasimizi ayaklar altına almaya çalıştılar. Fakat Türk milleti birlik ve beraberliğinden ödün vermeyerek meydanı bunlara bırakmadı. Siz öğretmenlerimiz bu anlamda her yıl olduğu gibi bu eğitim ve öğretim döneminde de fedakarca çalışarak çocuklarımızı eğiteceksiniz. Tabii ki dikensiz gül bahçesi olmayacak. Sizler zorlukların üstesinden sevgi ve hoşgörü ile geleceksiniz” dedi. Ak Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu da günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Daha sonra öğrenciler ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek protokol üyelerine çiçek verdi. Öğrenciler tarafından bir ront gösterisi yapıldı. İlköğretim haftası kutlama töreninden sonra Kaymakam Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek başarılar diledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.