" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“KADIN GÜLERSE, TOPLUM GÜLER”

  CHP Havran Kadın Kolları Başkanı Meryem Çelik, belediye otobüsünde şort giydiği için fiziksel saldırıya maruz kalan Ayşegül Terzi’ye sahip çıktıklarını ve yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. CHP kadın kollarının konuyla ilgili eşzamanlı olarak yaptıkları açıklamada şöyle denildi; ”Değerli Basın Mensupları, Bayramın birinci günü, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan, sözlü ve […]

“KADIN GÜLERSE, TOPLUM GÜLER”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP Havran Kadın Kolları Başkanı Meryem Çelik, belediye otobüsünde şort giydiği için fiziksel saldırıya maruz kalan Ayşegül Terzi’ye sahip çıktıklarını ve yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti.

CHP kadın kollarının konuyla ilgili eşzamanlı olarak yaptıkları açıklamada şöyle denildi; ”Değerli Basın Mensupları, Bayramın birinci günü, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan, sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddeti KINIYORUZ… Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir. Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir. 14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır. Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül… Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz… Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, “Kadın Gülerse, Toplum Güler” Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek…”

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.