" />
USD
3,6744
EURO
4,3179
ALTIN
151,7558

İKİLİ EĞİTİM NE ZAMAN SONA ERECEK

  Burhaniye’de bir çok okulun tekli eğitime geçmesi öğrenimde kaliteyi artırırken, Burhaniye 2 okulunda henüz ikili eğitime geçilmemiş olması hem öğrencileri, hem de velileri düşündürüyor. Yaklaşık olarak 500’ün üzerinde çocuğun eğitim gördüğü Bahçelievler ilk ve ortaokulunda sabah 07.20’de başlayan öğretim, öğleden sonra 13.10’da sona eriyor. Daha sonra il okulların der başı yapması ile öğrencilerin mesaisi […]

İKİLİ EĞİTİM NE ZAMAN SONA ERECEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Burhaniye’de bir çok okulun tekli eğitime geçmesi öğrenimde kaliteyi artırırken, Burhaniye 2 okulunda henüz ikili eğitime geçilmemiş olması hem öğrencileri, hem de velileri düşündürüyor.

Yaklaşık olarak 500’ün üzerinde çocuğun eğitim gördüğü Bahçelievler ilk ve ortaokulunda sabah 07.20’de başlayan öğretim, öğleden sonra 13.10’da sona eriyor. Daha sonra il okulların der başı yapması ile öğrencilerin mesaisi 18.30’da son buluyor. Artık dersli yetersizliğinin sona ermesini isteyen vatandaşlar, “ sabahları giden öğrenciler kış günlerinde karanlıkta gidecekler.  Oysa okula oldukça uza yerlerden gidip gelen öğrenciler var. Karanlıkta bu çocukların başına bir şey gelse ne olacak. Yine aynı şekilde 6-7 yaşında 1 ve 2. Sınıf öğrencileri de akşamları da karanlıkta evlerine dönmek zorunda. Yetkililerin Burhaniye’nin Bahçelievler Mahallesine çok acil bir şekilde bir ortaokul ve il okul yapılmasını istiyoruz. Burhaniye’nin Bahçelievler mahallesi nüfusu her geçen artan, sürekli göç olan bir mahalle. Lütfen ilgililerin bu soruna acil bir çözüm bulmasını istiyoruz. Yine ayrıca sabahçı öğrencilerin okul çıkışı sonrasında sınıfların temizlenmesine fırsat olmadan yeni öğrenciler toz toprak içerisinde sınıflara alınmak zorunda kalınıyor” dediler.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.