" />
USD
3,6783
EURO
4,3434
ALTIN
151,1896

SÜRÜCÜLER TRAFİKTE DALGA GEÇİYOR

  Edremit’te D 550 Karayolunun 36 kilometrelik bölümünde bulunan 20 adet trafik lambasında yeşil dalga uygulamasına geçildi. Uygulama ya geçilmesi ile sürücüler 70km hız ile ilerlediklerinde hem zaman hem de yakıt tasarrufu yapmış olacaklar.   Türkiye’de birçok il ve ilçede uygulamada olan ‘Yeşil Dalga’ Edremit’te de Kaymakam Ali Sırmalı’nın katkıları ile hayata geçirildi. Sürücülere hem […]

SÜRÜCÜLER TRAFİKTE  DALGA GEÇİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit’te D 550 Karayolunun 36 kilometrelik bölümünde bulunan 20 adet trafik lambasında yeşil dalga uygulamasına geçildi. Uygulama ya geçilmesi ile sürücüler 70km hız ile ilerlediklerinde hem zaman hem de yakıt tasarrufu yapmış olacaklar.

 

Türkiye’de birçok il ve ilçede uygulamada olan ‘Yeşil Dalga’ Edremit’te de Kaymakam Ali Sırmalı’nın katkıları ile hayata geçirildi. Sürücülere hem zaman kazandıran hem de yakıt tasarrufu sağlayan uygulamanın bir senede 350 tona yakıt tasarruf ettireceği düşünülüyor. Konu ile ilgili konuşan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı “Saatte 70 kilometre hızla giden bir araç 36 kilometrelik ve 20 trafik lambasının bulunduğu yolu hiç durmadan ve güvenli bir şekilde kat edebilecek” dedi. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı yeşil dalga çalışmalarında emeği geçen Edremit Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine, Karayolları yetkililerine ve Edremit şoförler odasına teşekkür etti.

 

SIRMALI’YA KATKILARI İÇİN PLAKET

Edremit Kent Konseyi Çevre Komisyonu üyeleri, bu çalışmadan dolayı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’ya teşekkür plaketi sundu.

 

Edremit Kent Konseyi yöneticileri ve Çevre Komisyonu Üyeleri Cansu Osemen, Metin Tuncer, Cengiz Erk, Zülküf Bozbek  ve Metin Pınarbaşı, Bostancı Kavşağından, Altınoluk Mıhlı Çayına kadar olan kara yolunda 20 trafik ışığında ve sola dönüşlerde uygulanmaya başlayan Yeşil Dalga Sisteminin hayata geçirilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade etmek için Kaymakam Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret ettedip plaket sundular. Ziyarette, Çevre Komisyonu Üyesi Cengiz Erk yeşil dalganın trafik akışının yanında çevresel etkilerinin büyük olduğunun altını çizerek fazla dur kalk ve bekleme yapmak zorunda kalmayan araçların daha az yakıt tükettiklerini ve egzozdan çıkan zehirli gazların daha az olacağını söyledi. Cengiz Erk “Sayın Kaymakamımıza Yeşil Dalga çalışmaları için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu plaketi kendilerine sunuyoruz.”dedi.

Edremit için önemli bir hizmeti Edremit’e kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı “Bu çalışmamızda Cengiz Bey ve ekibinin çok büyük katkı ve destekleri oldu. İlçemizde 20 ışıkta 36 kilometrelik yolda yeşil dalga sistemini hayata geçirdik, 70 kilometre hızla. Amacımız, trafik akışının güzel ve güvenli bir şekilde devam ettirilebilmesi. Uzun zamandan bu yana devam eden bir süreçti. Bunu bayram öncesi hayata geçirmekten büyük bir duyuyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.