‘SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU’ DÜZENLENECEK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

‘SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU’ DÜZENLENECEK

Edremit İlçesi Akçay mahallesinde 25 Eylül Pazar günü “süslü kadınlar bisiklet turu” düzenlenecek.

Edinilen bilgiye göre 25 Eylül Pazar günü saat 17.00’de Akçay mahallesi Atatürk meydanında başlayacak olan tur tüm bayanların katılımına açık olacak. Etkinlikte serbest-süslü kıyafetlerle tura katılacak olan bayanlar, sahil boyu tur atıp halkı selamlayacaklar. Bu yıl Edremit ilçesinde ilkez düzenlenecek olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turundan toplanacak bisikletli kadınlar sahilde Dünya Motorsuz Araçlar Gününü kutlayacak, aynı zamanda kadınların bisiklet kullanımını teşvik ederken bisikletli ulaşım konusunda farkındalık yaratacak.

Organizasyonu gerçekleştirecek olan Filiz Temiz ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Her şey 4 yıl önce başladı. İzmir’de yaşayan bir bayan vatandaşımız kadın arkadaşlarıyla süslenerek, bisiklet turu yapmaya davet etti. Bu yıl ise Türkiye’ de 28 il ve ilçeler de bu organizasyon düzenlenecek. Biz bu vesileyle Edremit’te ilkini düzenleyeceğiz. Yapacağımız bu etkinlikle kentlerin otomobillere göre şekillenmesinin yol açtığı problemlere dikkat çekmeyi amaçlamak için düzenlenen bir etkinlik. Tüm kadınlarımızı bu etkinliğe davet ediyorum.” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.