" />
USD
3,6734
EURO
4,3288
ALTIN
151,2762

DİKKATSİZLİĞİNLE ve RANT İÇİN ORMANLARI YAKMA

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan 25 Eylül Yangından Korunma Haftası ile ilgili basın açıklaması yaparak orman yangınlarına dikkat çekti. Onur Ayan Yaptığı basın açıklamasında; “Ülkemiz yangın felaketiyle çok sık karşılaşan ülkelerin başında gelmektedir.  Bu yangınlar genellikle dikkatsiz ve bilinçsiz davranışlardan oluşmaktadır. Hem Ülkemiz için hem de kişisel felaket olan yangın, büyük can ve mal […]

DİKKATSİZLİĞİNLE ve RANT İÇİN ORMANLARI YAKMA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan 25 Eylül Yangından Korunma Haftası ile ilgili basın açıklaması yaparak orman yangınlarına dikkat çekti.

Onur Ayan Yaptığı basın açıklamasında; “Ülkemiz yangın felaketiyle çok sık karşılaşan ülkelerin başında gelmektedir.  Bu yangınlar genellikle dikkatsiz ve bilinçsiz davranışlardan oluşmaktadır. Hem Ülkemiz için hem de kişisel felaket olan yangın, büyük can ve mal kayıpları ile de sonuçlanabilir ve sonuçlanmaktadır.

 

Bizi daha çok ilgilendiren kısım ise ne yazık ki ‘insani hata’ dolayısıyla çıkan orman yangınları.‘Ne olacak ki’ deyip söndürülmeden ormanlık alana atılan sigara izmaritlerinin sebep olduğu yangınlar bu felaketin ne yazık ki başında geliyor. Dünya üzerinde iradesini kullanarak böyle bir hataya yol açabilecek tek canlı ne yazık ki insandır ve bunun en can yakıcı sebebi ise bazen kasıt olabiliyor.

 

Rant uğruna, bilinçli olarak çıkarılan yangınlar özellikle yaz turizmine ev sahipliği yapılan bölgelerdeki ormanlık alanlar!

 

Otel ve ev yapılacak alan da kalmayınca, insan doğasındaki kötülük ortaya çıkıyor ve bilinçli olarak ormanlarımız ateşe veriliyor.

 

Tabii bu insanların gözü hiçbir şey görmediğinden bilmezler ki ormanda yaşayan hayvanların hayatını sürdüğü bu alanlarda, yakılan sadece ağaçlardan ibaret olmuyor. Elbette sadece ağaçlar bile insanı yeterince üzerken, bir de aynı bölgede yaşayan bizim görebildiğimiz ve göremediğimiz binlerce hayvan ve bitki türü de yok oluyor.

 

Bir de evlerimizde, iş yerlerimizde kendi canımızın karşılaştığı kontak patlaması, soba tütmesi gibi oluşan yangınlarımız yine insan dikkatsizliğinden kaynaklanıyor.

 

Bu zorlu zamanlarda yanımızda olan İtfaiye işçilerimize yoğun ilgi ve hayat kurtarma mücadelelerinden dolayı şükranlarımı sunuyor ve 25 Eylül Yangından Korunma Haftasın da çocuklarımıza daha güzel ve yeşil bir gelecek diliyorum.” Dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.