" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÖZEL OLİMPİYATLAR DİLEK SABANCI KARMA FUTBOL TURNUVASI BALIKESİR’DE DÜZENLENDİ

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, 23 Eylül 2016 Cuma günü, sezonun üçüncü Dilek Sabancı Karma Futbol Turnuvası’na Susurluk ev sahipliği yaptı. Temelleri, 1982 yılında Prof. Dr. Hıfzı Özcan ve Sakıp Sabancı’nın önderliğinde atılan Özel Olimpiyatlar Türkiye, farklı bölgelerde düzenlediği spor […]

ÖZEL OLİMPİYATLAR DİLEK SABANCI KARMA FUTBOL TURNUVASI BALIKESİR’DE DÜZENLENDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, 23 Eylül 2016 Cuma günü, sezonun üçüncü Dilek Sabancı Karma Futbol Turnuvası’na Susurluk ev sahipliği yaptı.

Temelleri, 1982 yılında Prof. Dr. Hıfzı Özcan ve Sakıp Sabancı’nın önderliğinde atılan Özel Olimpiyatlar Türkiye, farklı bölgelerde düzenlediği spor karşılaşmalarına Balıkesir ile devam etti.  Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin, Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi adıyla hayata geçirdiği proje kapsamında Park Halı Saha Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen,turnuvaya;Burhaniye, Edremit, Gömeç, Bigadiç, Bandırma, Susurluk, Altıeylül ve Karesi ilçelerinden  9  karma futbol takımından  54 özel sporcu ve  36 partner sporcu katıldı.

Turnuva da Burhaniye Cumhuriyet Ortaokulu Özel Sporcular GSK, Burhaniye Belediyespor, Edremit Hamiyyet-Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Susurluk Beş Eylül Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi, Gömeç Belediyespor, Bigadiç Milli Eğitim Müdürlüğü, Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, Bandırma Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi sporcuları aynı turnuva çatısı altında ter döktü.

Turnuvaya Susurluk Kaymakamı Yusuf ÖZDEMİR, Emniyet Müdürü Zafer IRKIÇATAL, Milli Eğitim Şube Md. Rıza KILINÇ, Belediye Kültür İşleri Müdürü Caner KARADAĞ, Susurluk Engellileri Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serpil GEZER, Susurluk Ateşi Taraftar Topluluğu Başkanı İrfan AYYILDIZ, Özel Beş Eylül Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Yunus AYDEMİR, gönüllüler ve veliler katılımları ile destek oldular.

Turnuva sonunda katılımcı sporcuları tek tek kutlayan Kaymakam katılımcılara teşekkür ederek Susurluk’ta yapılacak her organizasyonda sizlerin yanınızdayız dedi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun da proje ortağı olduğu turnuvalar bu yıl Susurluk’un yanı sıra Bandırma, Bigadiç ve Gömeç  ilçelerinde de düzenlenecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.