" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TATİLCİLER AKÇAY’I BOŞ BIRAKMIYOR

Deniz, dağ ve termal sağlık turizmi ile yılın 12 ayı yerli ve yabancı turistlere hizmet eden Edremit Körfezi’nin incisi Akçay’da, okulların açılmasına rağmen tatilci yoğunluğu devam ediyor. Balıkesir’in Havran, Edremit, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerini içinde barındıran, efsanevi Kaz Dağları ve Madra Dağı’yla çevrelenen, Kuzey Ege’nin vazgeçilmez turistlik bölgesi Edremit Körfezi’nde, yılın 12 ayı turizm […]

TATİLCİLER AKÇAY’I BOŞ BIRAKMIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Deniz, dağ ve termal sağlık turizmi ile yılın 12 ayı yerli ve yabancı turistlere hizmet eden Edremit Körfezi’nin incisi Akçay’da, okulların açılmasına rağmen tatilci yoğunluğu devam ediyor.

Balıkesir’in Havran, Edremit, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerini içinde barındıran, efsanevi Kaz Dağları ve Madra Dağı’yla çevrelenen, Kuzey Ege’nin vazgeçilmez turistlik bölgesi Edremit Körfezi’nde, yılın 12 ayı turizm devam ediyor. Yerleşik nüfusu 308 bin civarında olan Edremit Körfezi’nde, okulların kapanmasıyla birlikte nüfus 1 buçuk milyonun üzerine çıkıyor. Mavi Bayraklı plajları, turistlik adaları, tarihi ve kültürel mirasları, efsaneleri, ören yerleri, bin pınarlı Kaz Dağları, her derde deva şifalı termal sularıyla 365 gün yerli ve yabancı konuklarını ağırlayan Edremit Körfezi’nde, şu günlerde son bahar güzellikleri yaşanmaya başladı.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin sona ermesi ve okulların açılmasıyla birlikte, tatilci yoğunluğu hafifleyen Edremit Körfezi’nin incisi Akçay’da tatilci yoğunluğu halen gözle görünür seviyede. Bayram tatilcileri ve yaz tatilcilerinin büyük çoğunluğu bölgeden ayrılınca, Edremit Körfezi’ni İzmir, Çanakkale ve Bursa illerine bağlayan D-550 Karayolu’nda da trafik akışının normal seyrine döndüğü görüldü.

Gazetemize açıklama yapan tatilciler, Akçay’ın her mevsimde ayrı bir güzellikte olduğunu ifade ederek, özellikle kış aylarında görülmeye değer olduğunu söyledi. Alpler’den sonra dünyanın en bol oksijenine sahip bölgesi konumundaki Kaz Dağları’nın eteklerinden gelen oksijen ve termal sularla şifa bulduklarını belirten tatilciler, sonbahar ve kış aylarında da tüm vatandaşları Edremit Körfezi’ne davet etti. Bazı vatandaşlar, Akçay’da duyarsız tatilcilerin çevreyi kirlettiğini söylerken, bazıları da, Edremit Körfezi’nin yeterli tanıtımının yapılmadığını vurgulayarak yetkililere seslendi. Yaz tatili sezonu ve Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte Akçaylılar ve az sayıda tatilciyle beraber ferah bir Akçay ile baş başa kalmaktan mutlu olduklarını söyleyen tatilciler, her gün güneşin batışını seyretmek için kordona çıkıp banklardaki yerlerini alıyor.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.