" />
USD
3,6696
EURO
4,3143
ALTIN
151,6296

BAŞKAN AYAN KARESİ BELEDİYESİNE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

  CHP Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN ve yönetimi, göreve geldiği günden beri dur durak bilmiyor. Adeta belediye hizmeti veriyor. Her zaman köylünün,halkın yanında olan, gecesini gündüzüne katarak çalışan AYAN Karesi Belediyesine ateş püskürdü.   “Halkımızın 30 Mart 2014’te verdiği oylarla göreve getirdiği belediye başkanının özeleştiri yaparak, hesap vermesi gerekmektedir.Kimse kimseden dev projeleri hayata geçirmesini […]

BAŞKAN AYAN KARESİ BELEDİYESİNE ATEŞ PÜSKÜRDÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN ve yönetimi, göreve geldiği günden beri dur durak bilmiyor. Adeta belediye hizmeti veriyor. Her zaman köylünün,halkın yanında olan, gecesini gündüzüne katarak çalışan AYAN Karesi Belediyesine ateş püskürdü.

 

“Halkımızın 30 Mart 2014’te verdiği oylarla göreve getirdiği belediye başkanının özeleştiri yaparak, hesap vermesi gerekmektedir.Kimse kimseden dev projeleri hayata geçirmesini beklemiyor. Ben iki yıldan fazla süredir Karesi de özellikle de kırsal da yaşayan yurttaşlarımızın yanında bir belediye göremedim. Göreve geldiğimiz on aylık süreçte, yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte sık sık ziyaretler yaptık. Durumu yerinde inceledik. Hizmet geliyorsa neden vatandaşım şikayetçi? Hizmet gelmiyorsa belediye neden görevini yapmıyor?

 

Daha önce Yaylacık Köyü’ne giderek Cem evine klima taktırdık ve halılarını yaptırdık. Güçlü bir muhalefet yaparak yollarını yapmalarını sağladık.Şimdi de Yaylacık Köyü’nün Cem evinin Kesimhanesi ve duvarlarını yaptırıyoruz. Çünkü Karesi Belediyesi’nin parası bittiğini gerekçe gösterip yapmıyor.Önümüzdeki süreçte hem deve güreşlerine hem de okçuluğa para lazım ne de olsa… Ama olayın gerçek yüzü öyle değil. Yaylacık köyünden AKP’ye oy çıkmıyor. Bizim Karesi Belediyesi’de insan ötekileştirmeyi çok iyi biliyor.Bize oy verenler bize oy vermeyenler diye ayrım yapıyor. Ama nedense bize oy verenler dediği kesimde belediyenin yaptığı hizmetlerden memnun değil. Vatandaşımın içi kan ağlıyor.

 

Soruyorum şimdi biz Şamlı mahallemizde iftar ve Ramazan eğlenceleri düzenlerken Karesi Belediyesi neredeydi? Kültürel Etkinlik diyerek, Ramazan şehri diye bomboş dükkânları halka gösterip şov yaparak kırsaldaki halka dokunamazsınız. ‘Halkla iç içeyiz’ diyerek, iç içe olunmuyor malesef.

 

Yaylabayır Köyü’nün Camii iç aydınlatmasını yaptırıp, tablolarla güzelleştirmeye çalıştığımızda Karesi Belediyesi neredeydi? Maddi olanaklar noktasında AKP ile yarışamasak da gönülden çalışarak bu açığı kapatıyoruz. Sayın Karesi Belediye Başkanı iki rekat namaz kılmaya Yayalabayır’a giderse yaptıklarımızı yerinde inceleyebilir. Helal-i hoş olsun, Allah kabul etsin…

 

Yeniköy deresinin ıslah çalışmalarını yaptık, belediyeye birçok yerden çağrı yaptık. Fakat aylar sonra gidip gördük ki, Karesi Belediye Başkanı yine yok, köyümüze uğramamış bile. Eğer abarttığımı düşünüyorsanız,gidin bir bakın. Daha önce balık tutulan derenin hali içler acısı,resmen hastalık yuvası olmuş. Defalarca gündeme getirmemize rağmen Sayın Karesi Belediye Başkanı’nın bu konuya neden sırt çevirdiğini anlamak güç. Pislik içindeki bir mahalle,deredeki çöplerin yaydığı kötü koku, her türlü haşere ve hastalıklara gebe. CHP Karesi İlçe Örgütümüzle gittik temizledik.Bir daha gider temizleriz. Ancak bu çözüm değil. Yerel yönetimler bu sorunlara çözüm bulmak için var. İnsana yakışmayan bu ortamda yaşamayı reva görüyor olabilirler o insanlara ancak biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak öyle görmüyoruz. Ve bu insanların sahipsiz olmadıklarını,  halkın partisi olan CHP’nin daima yanlarında olacağını bilmelerini istiyoruz.

 

CHP Karesi İlçe örgütü olarak çiftçimizin biber krizi yaşadığı dönemde yönetim kurulumuz ile çiftçimize destek vermek için gittik tarlalarda çalıştık. Peki ya Belediye Başkanı neredeydi? Hiç merak etmiyor mu, bu biber benim tabağıma nasıl geliyor, çiftçim ne zorluklar yaşıyor diye? Sayın Başkan biber tarlada kurudu. Paraları har vurup harman savuracağına gel de çiftçiye destek ver biberini al tarlada kurumasını engelle. Yaptığın deve güreşlerinden,okçuluktan daha faydalı olursun.

 

Uzman Veteriner Hekim Oğuz Şenol ile birlikte ‘Kırsal kesime tarım ve hayvancılıkta karlılık projesi’ ile köylerimize seminerler düzenledik. 30 seminer verdik ve seminerlerimiz hala devam ediyor. Köylümün damlarını dışarı attınız. Su paraları ile belini büktünüz. Büyükşehir olduğunda 10 kat hizmet vaadinde bulundunuz. Köylümü 10 kat geri götürdünüz. Yetmedi birde köylümün malına göz koydunuz satmaya başladınız. Buna artık bir son verin. Vatandaşımızı madur etmeye kimsenin hakkı yok.

 

Kendilerine oy çıkmayan köylere hizmet vermediklerinin,  kırsaldaki vatandaşlarımıza hak ettikleri değeri vermediklerinin, Karesi’de yaşayan vatandaşlarımızın refahı için her hangi bir projelerinin olmadığının, belediye başkanının bir vizyon sahibi olması gerektiğinin, bölgemizde yerel yönetimler noktasında çok büyük sıkıntıların bulunduğunun, görevde olan belediye başkanının bu süreci yönetemediğinin farkındayız.

 

CHP Karesi İlçe Başkanı olarak partililerimizin bana verdiği muhalefet görevi gereği; kırmadan, dökmeden, yaralamadan belediye hizmetlerinin takipçisi olacağız ve Karesi Belediyesini partimize kazandıracağız diyerek yola çıktım, yapılan yanlışları takip etmeye devam ediyorum” diyerek Karesi Belediyesine ateş püskürdü.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.