" />
USD
3,6786
EURO
4,3323
ALTIN
151,5543

BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR PROJESİNİN YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR

Burhaniye’de hayata geçen ve yapımı devam eden projeler hızla ilerliyor. Burhaniye’nin vizyonu açısından önem arz eden projeler Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın göreve gelmesiyle birlikte hayata geçiyor. Bu anlamda Burhaniye’nin Ören Mahallesi’nde başlayan Burhaniye Engelleri Aşıyor Projesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Burhaniye Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın küçük ölçekli alt yapı mali destek […]

BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR PROJESİNİN YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye’de hayata geçen ve yapımı devam eden projeler hızla ilerliyor.

Burhaniye’nin vizyonu açısından önem arz eden projeler Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın göreve gelmesiyle birlikte hayata geçiyor. Bu anlamda Burhaniye’nin Ören Mahallesi’nde başlayan Burhaniye Engelleri Aşıyor Projesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Burhaniye Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında aldığı hibe desteği ile Burhaniye’nin Merkezinden Ören Mahallesini kapsayan uygulama alanının Ören Mahallesi bölgesindeki çalışmaları süratle devam ediyor. Bu kapsamda müteahhit firma tarafından yapılan, engelli vatandaşlara uygun havuz inşaatı, iki adet tenis kortu ve yine engellilere uygun deniz iskelesinin kaba inşaatı bitti. Çalışmaları ince işlerin yapımıyla devam edilecek proje, Burhaniye’deki 1260 engelli vatandaşın ve ilçeye gelen engelli vatandaş ve ailelerinin sosyal hayatta yer almaları adına büyük bir eksikliği kapatacak. Proje ilçede eksikliği hissedilen spor kompleksleri ve havuz gibi ihtiyaçları da karşılarken engelli vatandaşların da sosyal hayatın içinde olmalarına olanak sağlayacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Projenin inşaat aşaması hızla ilerliyor. Havuz, tenis kortları ve iskele yapımı tamamlandıktan sonra projenin diğer ayakları için çalışmaya başlayacağız. Burhaniye’miz için çalışmaya devam ediyoruz. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Dezavantajlı gruplara yönelik bu güzel ve anlamlı proje bizim için ayrı bir önem taşımaktadır” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.