" />
USD
3,6654
EURO
4,3273
ALTIN
150,9623

ED-BEL İŞLETMELERİ TURİSTİK TESİSLERİ SEZONU KÂRLA KAPATTI

    Edremit Belediyesi turistik tesisleri Altınoluk Akçam Otel, Güre Afrodit Termal Otel, Akçay Edremit Oteli ve bu sezon tadilat yapılarak işletmeye dâhil edilen Zeytinli Konukevi. Yaz sezonundan yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen (15 Temmuz darbe girişimi vs) kârla kapattı.   Şimdi kış sezonu için hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Ed-Bel genel müdürü İbrahim YAKIN ‘’Biz sezonu sadece […]

ED-BEL İŞLETMELERİ TURİSTİK TESİSLERİ SEZONU KÂRLA KAPATTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Edremit Belediyesi turistik tesisleri Altınoluk Akçam Otel, Güre Afrodit Termal Otel, Akçay Edremit Oteli ve bu sezon tadilat yapılarak işletmeye dâhil edilen Zeytinli Konukevi. Yaz sezonundan yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen (15 Temmuz darbe girişimi vs) kârla kapattı.

 

Şimdi kış sezonu için hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Ed-Bel genel müdürü İbrahim YAKIN ‘’Biz sezonu sadece yaz aylarıyla sınırlı tutmuyoruz. İşletmelerimiz 12 ay hizmet vermekte. Bunun için personelimizle birlikte belediyemizin de güvencesiyle en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Mutfaklarımızda damak tadının yanında sağlıklı beslenmeye de önem ve özen gösteriyoruz. Hijyen ve güleryüz vazgeçilmezimiz. Ayrıca bu yıl hizmete soktuğumuz Zeytinli Konukevi’mizde kız öğrencilerimize yurt hizmeti vereceğiz. Hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin güvenle ev ortamında ayrıca ulaşımlarını da sağlayıp eğitimlerini huzurla tamamlamalarını sağlamak en büyük amacımız. Vatandaşlarımıza hizmet için işletmelerimizin sayısını arttırma çalışmalarımız sürüyor’’ dedi.

 

 

OH NİHAYET AKÇAY BİZE KALDI

 

Geçen sabah durakta otobüs bekliyorum. Akçay’da bizim durakta. Yanımda ki hanımla sohbet ediyoruz. ‘’Oh nihayet Akçay bize kaldı’’ dedi. Neydi o kalabalık? İllallah dedirtti. ‘’Eee tabi 15bin nüfuslu bir yere 300binleri aşan insan seli gelirse yaşanmaz oluyor. Yine de belediye başkanımıza bravo doğrusu. Personeliyle bütün kısıtlı imkânlara rağmen hizmet için canla başla gece gündüz demeden çalıştılar. İnşallah gelecek sezonda bu kadar yığılma olmaz’’ dedim.  Hanım ‘’İnşallah bu göç akını da olmaz’’ dedi ve ekledi ‘’ama bu kadar yapılaşma olursa insanlar tatile harcayacaklarına kredi çekip ev alıyorlar’’

 

Doğru söylüyordu. Ne hikmetse gelen sanki şartmış gibi mutlaka Akçay’dan bir konut edinmek istiyor. 2-3 aylığına ölü yatırım.

 

Yıllar önce Altınoluktan bir dostum  ‘’Gelsinler, gezsinler, tatil yapsınlar. Ama ne olur konut almasınlar. Herkes yaşadığı yerde kalsa’’ demişti. Ve bu sözü pek çok kişiden duydum. Artık Akçay’ın kapasitesi kaldırmıyor. Ve %99.99999 Akçay’da yaşayan Altınoluk ve diğer körfez tatil beldelerinde yaşayanlarda herkes aynı fikirde. Cıcığını çıkardılar. Özür dilerim ama 34 plakalardan nefret eder olduk. Gitsinler artık diyenler çoğunlukta. Hatta esnaf bile aynı fikirde. Çoğu kez ‘’Kuru kalabalık, getirilerinden çok götürüleri var’’ demekteler.

 

 

AKÇAY’IN CUMA PAZARI

 

Akçay’ın Cuma Pazarı trafik açısından hala büyük sıkıntılar yaşatmaya devam ediyor. Sabahın köründe pazarcılar araçlarını gelişi güzel park ediyor. Buna birde pazara alışverişe gelenlerin araçlarını yine gelişi güzel yetmiyor, binaların tam kapısının önüne bırakıp gitmeleri, evlerinden çıkıp işlerine gidecek olanları adeta çileden çıkarıyor.

 

Birde benim Deniz’in motoruyla çıkıp görevine gideceği zaman çektiği sıkıntı görülmeye değer. Geceden kapı önüne koyduğumuz önlem bile saygısız insanları caydırmıyor. Bir güzel itip konuveriyorlar.

 

Yani anlayacağınız Cuma işkencesi sürüyor hala. Kaç kez yazdık çizdik. Çözüm o kadar mı zor? Sayın trafik polislerimiz, zabıtamız o saatlerde düzeni sağlayamazlar mı? Yetti artık yani.

 

Birde o yoğunlukta 112 Acil ambulanslarının çektiği sıkıntıyı görseniz. Sirenleri nasıl imdat diye bağırıyor adeta. Hastasına yetişmek zorunda. Birde geç kaldı diye bir yığın laf ederler.

 

Çözüm, çözüm, çözüm!

 

 

ESAS SUÇLU KİM?

 

Bizim Elveda. Akçay Edremit Oteli resepsiyonisti (bana anne der). Sosyal konulara duyarlı, kültürlü, görevinin bilincinde. Otelin adeta gülen yüzü. Az önce aradı, geçtiğimiz günlerde Güre’li iki gencin yaralama olayıyla ilgili. ‘’Bu konu da bir şeyler yazar mısın? Yazık değil mi? 17 yaşında iki genç arkadaş şakalaşırken biri diğerini vurmuş. Şimdi okul öğrencisi olan bu çocuklardan biri yaşam savaşı veriyor, diğeri vicdan azabı ve yaşadığı şokla hayatı karardı.’’

 

Evet, şimdi burada suçlu kim? Silah alıp sorumsuzca ortalık yerde bırakıp yada oğlunun eline veren mi? Yoksa onu yanına alıp ortalıklarda gezinen evlat mı? Yorum okuyucularımızın olsun.

 

Öte yandan durmadan şehit verdiğimiz vatanımızda bazılarımız böyle silahla hava atma derdinde. Allah selamet versin. Böylelerden cümlemizi korusun.  Yaralı evladımıza da Allah acil şifalar versin diyoruz.

 

 

BU KADAR SORUNDAN SONRA BİRDE MUTLULUK HABERİ VERELİM

 

Benim Deniz’in ilkokul birinci sınıftan arkadaşı Yıldırım aşkı Safiye’yle hayatını birleştirip evlilik kervanına katıldı. Doğa Düğün Salonu’nda ki düğünde oğlan annesi sevgili arkadaşım Yücel ve baba Nurettin bey, oğlan kardeşi Yavuz  kapıda misafirleri karşılayarak tek tek ilgilenerek ev sahipliği görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler. Mutlulukları daim olsun.

 

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.