" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Kırmadan Burun Estetiği

Kırmadan burun estetiği, burun kemiğinde şekil bozukluğu olan kişilere uygulanır. Burnun anatomisi ince bir burun kemiği, kıkırdak doku ve yumuşak dokudan oluşan kompleks bir yapıya sahiptir.

Kırmadan Burun Estetiği
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kırmadan burun estetiği, burun kemiğinde şekil bozukluğu olan kişilere uygulanır. Burnun anatomisi ince bir burun kemiği, kıkırdak doku ve yumuşak dokudan oluşan kompleks bir yapıya sahiptir.

Kırmadan burun estetiği, özellikle burun kemiğindeki kemer, çıkıntı ya da eğrilik gibi şekil bozukluklarında kullanılan video endoskopi, törpüleme ve dolgu enjeksiyonu gibi tekniklerin kullanıldığı en modern yöntemlerden biridir. Geleneksel burun estetiği cerrahisi ile karşılaştırıldığında kırmadan burun estetiği tekniği iyileşme sürecini kısaltan, ameliyat sonrası komplikasyon riskinin azalmasını sağlayan oldukça avantajlı bir burun estetiği yöntemidir.

Kırmadan burun estetiği, burun kemiğindeki şekil bozukluklarının herhangi bir şekilde kırma işlemi uygulanmadan cerrahi teknikler ile törpülenmesi işlemine verilen isimdir. Burun kemiğindeki kemer, çıkıntı, kalınlık, fazlalık gibi şekil bozukluklarının kaleme benzer bir törpü aleti ile video endoskopi tekniği ile törpülenerek kırmadan düzeltme prosedürüdür.

Kırmadan burun estetiği nasıl uygulanır?

Kırmadan burun estetiği, burun kemiğinde şekil bozukluğu olan kişilere uygulanır. Burnun anatomisi ince bir burun kemiği, kıkırdak doku ve yumuşak dokudan oluşan kompleks bir yapıya sahiptir. Burun kemiği ince ve yekpare bir özelliktedir. Video endoskopi tekniği ile burundaki şekil bozuklukları törpüleme tekniği ile hassas bir şekilde dokulara zarar vermeden giderilebilir. Kırmadan burun estetiği, burundaki şekil bozukluğunun türüne göre lokal ya da genel anestezi uygulanması ile yapılabilir. Cerrahlar genellikle genel anesteziyi tercih eder. Kırmadan burun estetiği tekniği burun kemiğindeki şekil bozukluklarına uygulanan bir tekniktir. Kırmadan burun estetiği sonrasında alçı ya da tampon uygulanmasına gerek olmaz. Zaten günümüzde birçok cerrah burun estetiği operasyonlarından sonran burundan nefes almayı engellemeyen burun atelleri ve burun üstü destekleyici bantlar kullanmayı tercih eder. Kırmadan burun estetiğinde burun kırılmadan törpülendiği için atel takılmasına da gerek kalmaz. Sadece burun üstüne destekleyici bant kullanılır.

Kırmadan burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kırmadan burun estetiği ameliyatsız bir teknik değildir. Kapalı teknik ile gerçekleştirilen video endoskopi tekniğinde burun içine ufak dikiş açılır. Ve kaleme benzer hassas bir alet ile kesilerden içeri girilerek kameradan üç boyutlu görüntüler yardımı ile kemikteki şekil sorunları düzeltilir. Bu neden ile kırmadan burun estetiğinde de uygulama için kemik gelişiminin tamamlanmasını beklemek gerekir.  18 ile 22 yaş arası olan bu süre özel durumlarda daha erken yaşlara alınabilir. Yine de bu gibi durumlarda cerrahi olmayan teknikler olan dolgu enjeksiyonu ile geçici estetik operasyonlar uygulanması tercih edilebilir.

Kırmadan burun estetiğinde iyileşme süreci nedir?

Geleneksel burun estetiği tedavilerinden sonraki gibi uzun bir iyileşme sürecine gerek olmaz. Kemik kırma işlemi uygulanmadığı için yüzde özellik ile göz çevresinde ödem, morluk ya da şişlik gibi komplikasyonlar oluşmaz. Bu sayede birkaç günlük dinlenme süreci iyileşme için yeterlidir. Olası burun kemiği ağrısı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Cerrahınız tarafından tavsiye edilen burun tıkanıklığı için kullanılacak sprey ve nemlendirici gibi ilaçları kullanmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.