" />
USD
3,7093
EURO
4,3627
ALTIN
152,8323

CANAN KARATAY YOĞURTUNUZU KENDİNİZ YAPINIZ

  Balıkesir’in Gömeç ilçesine gelen Prof.Dr. Canan Karatay öncülüğündeki Sağlıklı Yaşıyoruz Gurubu, Yoğurdumu Kendim Yapıyorum adlı kampanyayı başlatırken, yoğurdun tok tuttuğun, bağışıklığı güçlendirdiği ve kilo verdirdiğini kaydedildi.. Karaağaç mahallesindeki Mahir Manisalı’ya ait Akkızhan Otel’de düzenlenen kampanyaya Dr.Yavuz Dizdar ile Dr.Ümit Aktaş ve 20 kişilik ekip de katıldı. Gömeç’in Karaağaç mahallesinde Akkızhan Otel’de, geçtiğimiz yıl “Çocuğuma […]

CANAN KARATAY YOĞURTUNUZU KENDİNİZ YAPINIZ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Balıkesir’in Gömeç ilçesine gelen Prof.Dr. Canan Karatay öncülüğündeki Sağlıklı Yaşıyoruz Gurubu, Yoğurdumu Kendim Yapıyorum adlı kampanyayı başlatırken, yoğurdun tok tuttuğun, bağışıklığı güçlendirdiği ve kilo verdirdiğini kaydedildi.. Karaağaç mahallesindeki Mahir Manisalı’ya ait Akkızhan Otel’de düzenlenen kampanyaya Dr.Yavuz Dizdar ile Dr.Ümit Aktaş ve 20 kişilik ekip de katıldı.

Gömeç’in Karaağaç mahallesinde Akkızhan Otel’de, geçtiğimiz yıl “Çocuğuma Şeker Verme” kampanyasını başlatan Karatay, bu defa aynı yerde “Yoğurdumu Kendim Yapıyorum” adlı kampanyayı başlattı. Önce, sütler kaynatıldı, mayalar hazırlandı. Davetliler hep birlikte yoğurt mayalarken, Prof.Dr.Karatay ile Onkoloji Uzmanı Dr.Yavuz Dizdar ile Fitoterapi Uzmanı Ümit Aktaş, yoğurt mayalamanın inceliklerini ve faydalarını anlattı. Ev yoğurdunun çok önemli olduğunu anlatan Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.Canan Karatay,” Tabi ki yoğurt ev yoğurdu.Evde kendimiz yaptığımız zaman en doğal probiyotiktir. En güzeli, bütün yaşlıların, çocukların, hastaların bağışıklık sistemini güçlendirir. Bol bol yememiz lazım. Hayatı uzatır. Kafkasya da uzun yaşarlar. Çünkü, sabah, öğlen, akşam yoğurt yerler. Ama tam yağlı sütü kullanacaksınız. Bunun probiyotik sayısı çok önemlidir. Bağırsaklarımızda, yüzde 80 bağışıklık sistemini güçlendiren bir olaydır. En iyi aşıdır. Kış geliyor. Kendi yoğurdumuzu yapalım. Ve çocuklarımızı hastalarımızı bunlarla besleyelim. Tok tutar kilo verdirir.” dedi. Prof.Dr.Canan Karatay ve ekibi, Akkızhan Otel ve Öz-Em Zeytinyağlarının sahibi Mahir Manisalı ve oğlu Mehmet Özgü Manisalı’ya teşekkür etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.