" />
USD
3,6646
EURO
4,3314
ALTIN
151,2639

BURHANİYE DE KASAPLARIN REKABETİ MAHALLEYİ UÇURDU

  Burhaniye’ye bağlı Ağacık mahallesinde kasap dükkanı açan iki kardeşin rekabeti mahalleyi uçurdu. Mahallede, atıl vaziyet de duran taş evler iyi fiyata alıcı bulurken, arsa, tarla ve zeytinlik fiyatları da arttı. İlçeye 13 kilometre uzaklıktaki kırsal Ağacık mahallesinde, Ahmet Tunca ile kardeşi İsmail Tunca ayrı ayrı kasap dükkanı açınca aralarında başlayan rekabet yüzünden et fiyatları […]

BURHANİYE DE KASAPLARIN REKABETİ MAHALLEYİ UÇURDU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Burhaniye’ye bağlı Ağacık mahallesinde kasap dükkanı açan iki kardeşin rekabeti mahalleyi uçurdu. Mahallede, atıl vaziyet de duran taş evler iyi fiyata alıcı bulurken, arsa, tarla ve zeytinlik fiyatları da arttı.

İlçeye 13 kilometre uzaklıktaki kırsal Ağacık mahallesinde, Ahmet Tunca ile kardeşi İsmail Tunca ayrı ayrı kasap dükkanı açınca aralarında başlayan rekabet yüzünden et fiyatları düşerken, mahalle et almak için gelenlerle dolup taştı. Köyde iki kahvehane ve bakkalın işi artarken, manav da açıldı. İki kardeşin rekabeti yüzünden 30 liraya dana kıyma satılırken, rekabetin basında yer alması da mahallenin adının duyulmasına neden oldu. Ağacık’ın Burhaniye de en fazla ilgi gören mahalle haline geldiğini anlatan Muhtar Hasan Dayı,” Mahallede kasap dükkanı açan Ahmet Tunca ile kardeşi İsmail Tunca’nın ucuz et satması çok sayıda vatandaşın ilgisini çekti. Her gün onlarca insan et almak için buraya geliyor. Mahalledeki eski taş evler satılmaya başlandı. Arsalar, tarlalar ve zeytinlikler değerlendi. Köyde iki adet kahvehane var. İyi iş yapıyorlar. Bende bakkallık yapıyorum. Bu sayede benim de işim iyi” dedi. Kasap Ahmet Tunca ve İsmail Tunca’da, kendi ürettikleri hayvanların etlerini sattıklarını belerterek, ucuz et satmaya kararlı olduklarını söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.