E-imza

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Öncel AjansSaç Ekim Nedir, Nasıl Yapılır? – 5 Temmuz 2017Damatlık Modellerinde Öne Çıkan Favori Parçalar – 4 Temmuz 2017Reklamsız Maç İzle – 14 Haziran 2017Sigaradetoksu.com Nedir ? – 13 Haziran 2017Sarıyer’in Güzellik Noktası; Odessa Kuaför – 10 Haziran 2017İndirmeden HD Film İzle – 17 Mayıs 2017Ema Ayakkabı Player CD Ayakkabılar Çok […]

E-imza

Elektronik imza e-imza olarak anılmaktadır. 5070 sayılı kanuna göre elle atılan imzaya eş değer olarak artık elektronik imza kullanılabilmektedir. Elektronik imzanın bizlere sağladığı bir çok avantaj bulunmaktadır. Bilindiği gibi artık firmaların yaptığı işlemlerin bir çoğu elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Bankalarla olan işlemlerin yanı sıra devlete verilen raporlamalar da elektronik ortam üzerinde gerçekleştirilmektedir. Bu gibi durumlarda imza gereksinimi olduğunda elektronik imza kullanılarak hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanılabilmektedir.
E-imza almak için firmanın yetkilisi olmanız gerekmektedir. Bağlı bulunduğunuz ticaret odasından alacağınız faaliyet belgeleri ile e-imza almanız mümkün. Bu sistemi kullanmak için sizlere bir flash bellek verilmektedir. Sahip olacağınız bu cihaz sayesinde bilgisayarınızdan hızlı bir şekilde imzanızı kullanabilirsiniz. Güvenli açısında da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Gerekli şifreleme işlemleri sayesinde sizin bilginiz dışında kullanım gibi durumlarda şifre istenmektedir. Ayrıca 3 defadan fazla şifrenin yanlış kullanılması sonrasında sistem kendini bloke etmektedir. Bu sayede güvenliğiniz üst seviyede olmaktadır.
Sahip olacağınız bu sistemi almak için şahsi başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Eğer kişiye vekalet vereceksiniz vekalette e-imza almaya yetkili olduğu ibaresinin de geçmesi gerekmektedir. Aksi halde bu cihazın verilmesi mümkün olunmamaktadır. E-imza cihazlarından yararlanmak içinse bu konuda yetkili özel firmalardan hizmet alabilirsiniz. Sizler için düzenlenen hizmetlerden yararlanarak imzanızı hemen almanız mümkün. Ayrıca bu cihazların kullanılması için yenileme süreleri bulunmaktadır. 1,2 veya 3 yıllık kullanım süresi olan cihazlardan yararlanabilirsiniz. Belirli ücretler ile sahip olabileceğiniz cihazları istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
Sizlerde e-imza sistemine sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken bu hizmeti veren firmalar ile iletişime geçmektir. Firmalar genel olarak bulundukları illerde müşterilerinin yanına gelerek gerekli olan işlemleri gerçekleştirmektedir. Sizlerden istenilen evrakları tam olarak sunduğunuzda aynı gün e-imzanızı kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza da kurulan sistemlerin yanı sıra gerekli eğitimlerde verilmektedir. Firmaların ofislerinde de aynı şekilde evraklar ile e-imza sistemine sahip olma imkanınız bulunmaktadır. Sizlerde çağa ayak uydurmak ve yapacağınız işlemlerde daha kolay bir şekilde yararlanmak istiyorsanız bu sistemlerden hemen yararlanabilirsiniz. Böylelikle değerli zamanınızı verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.