" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AŞURE HAYIRLARI BAŞLIYOR

  Edremit Belediyesi tarafından her yıl Muharrem ayı dolayısı ile düzenlenen aşure hayırları 13 Ekim 2016 Perşembe günü Altınoluk Mahallesi’nde başlayacak.   Edremit Belediyesi tarafından her yıl Muharrem Ayı’nda düzenlenen Aşure hayırları bu yılda Altınoluk, Akçay, Kadıköy, Zeytinli, Güre Mahalleleri ile Edremit ilçe merkezinde yapılacak. 13 Ekim 2016 Perşembe günü saat 12.00’de Altınoluk Mahallesi Cumhuriyet […]

AŞURE HAYIRLARI BAŞLIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Belediyesi tarafından her yıl Muharrem ayı dolayısı ile düzenlenen aşure hayırları 13 Ekim 2016 Perşembe günü Altınoluk Mahallesi’nde başlayacak.

 

Edremit Belediyesi tarafından her yıl Muharrem Ayı’nda düzenlenen Aşure hayırları bu yılda Altınoluk, Akçay, Kadıköy, Zeytinli, Güre Mahalleleri ile Edremit ilçe merkezinde yapılacak. 13 Ekim 2016 Perşembe günü saat 12.00’de Altınoluk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak olan hayırda kazanlar dolusu aşureler vatandaşlara ikram edilecek. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Yüzyıllar önce Kerbela’da yaşanan acı olayda Hz. Hüseyin ve onlarca canın şehit edilişini bir kez daha anıyoruz. Yas ve matem ayı olan Muharrem’de tutulan oruçlar kabul olsun. Allah bir daha böyle acılar göstermesin” dedi. Aşure hayırları 14 Ekim Cuma Akçay, 15 Ekim Cumartesi Kadıköy, 16 Ekim Pazar Zeytinli-Altınkum, 18 Ekim Salı Güre Mahallesi ve 19 Ekim Çarşamba günü Edremit merkezde devam edecek.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.