KIRSAL KALKINMADA ÖNEMLİ PROJE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

KIRSAL KALKINMADA ÖNEMLİ PROJE

 

Amacı AB ve uluslar arası kuruluşlardan sağlanan kaynakların ülkemizde kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetlerde kullanılmasını sağlamak olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nun tanıtım toplantısı Küçükkuyu Zeytin Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Projenin uygulanması kapsamında pilot bölgelerden biri olan Çanakkale’de eylem grubu tarafından  yapılan puanlamada ilk sırayı Ayvacık aldı. Projenin tanıtımını yapan Avrupa Birliği uzman rehberi Serhat Alkan, amacın Avrupa Birliği’nin verdiği hibelerin doğru yerde, doğru projede harcanmasını sağlayıp kırsal alanda çiftçilik ve hayvancılığın gelişmesine katkıda önemli rol oynanacağını ifade etti. Bölgede zeytinciliğin önemli bir gelir kaynağı olduğunu belirten Alkan, diğer ülke zeytin üreticileri ile diyalog kurup bilgi alışverişinde bulunacağını ve her iki tarafında bilgilerini değerlendirip önerilerini dikkate alacaklarını belirtti. Projeye üye olanlar akıllı telefonlar ile mesaj uygulaması ile ağaç veya sebzelerin ne zaman budanacağı, ne zaman ilaçlanacağı ve ne zaman ekileceği konusunda bilgilendirileceklerini ifade etti. Toplantıyı vatandaşların yanı sıra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’da izleyerek proje hakkında belediyenin üzerine düşen görevin severek yerine getireceklerini ifade etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.