VALİ YAZICI’DAN SINDIRGI ZİYARETİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

VALİ YAZICI’DAN SINDIRGI ZİYARETİ

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Sındırgı ilçesini ziyaret etti. Vali Yazıcı’yı Sındırgı Hükümet Konağı bahçesinde İlçe Kaymakamı Ercan Ateş, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, protokol ve meclis üyeleri , daire amirleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları karşıladı. Vali Yazıcı’ya Sındırgı’lı Kuva-yi Milliye kahramanlarını canlandıran Makbule Efe Lisesi öğrencileri çiçek takdim etti.

Kendisini karşılayan heyet ile tanışan Vali Yazıcı’ya Sındırgı Yörükler Derneği tarafından üzerinde ismi yazılı yörük bezi hediye edildi. Hükümet Konağı önünde çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında daire amirleri ve protokol üyeleri ile toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında Vali Yazıcı ve beraberindeki heyet esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretlerinde Vali Yazıcı’nın samimi ve içten yaklaşımı Sındırgı’lı esnafın beğenisini topladı.

Esnaf ziyareti sonrasında Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yapımı devam eden ve Sındırgı’nın vizyon projeleri arasında yer alan kapalı otopark, Cumhuriyet meydanı düzenleme çalışmaları ve belediye binası inşaatı ile ilgili çalışma alanında bilgiler verdi.

Çalışmaları yerinde inceleyen heyet daha sonra Şerif Paşa Meydanında bulunan Sındırgı Belediyesi Hanımeli Pazarını gezdi. Ardından vatandaşlar ile çay sohbetinde buluştu.

Vali Yazıcı ve beraberindeki heyet ikindi namazı sonrasında ise Balıkesir Valiliği ve Sındırgı Belediyesi işbirliği ile restorasyon çalışmaları devam eden ve Müze Otel’e çevrilecek Askerlik Şubesinde incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerin ardından ilçede bulunan Termal Yatırımları yerinde gören Vali Yazıcı son olarak da İlim Yayma Cemiyeti Sındırgı Şubesini ziyaret ederek, faaliyetler hakkında bilgi aldı. Burada kalan gençlerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı gençlere başarılar dileyerek ziyaret hakkındaki düşüncelerini “ Sındırgı ilçesinin gerçekten görülmeye değer bir ilçe ve gelecekte Termal Turizm açısından parlayan bir yıldız olacağına inanıyorum.  İlçe genelindeki sıcakkanlı yaklaşımın ve Türk insanının misafirperverliğinin yaşatılmasının cezbedici ayrı bir özellik olduğunu düşünüyorum.  Çalışmalarından dolayı İlçe Kaymakamı Ercan Ateş’e ve Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a ve bizleri hoşgörü ile karşılayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. “ sözleri ile dile getirdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.