" />
USD
3,7188
EURO
4,3701
ALTIN
153,2543

AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

10-16 Ekim Amatör Spor Haftası bir dizi etkinlikler ile Atatürk Spor Salonunda kutlandı. Saat 15.00 te Cumhuriyet Meydanında başlayan Amatör Spor Haftası etkinlikleri çelenk koyma töreni sonrasından Atatürk Spor Salonunda sporcuların hazırladıkları spor gösterileri ile devam etti. Etkinliklere Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye Belediye Spor ve Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, […]

AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

10-16 Ekim Amatör Spor Haftası bir dizi etkinlikler ile Atatürk Spor Salonunda kutlandı.

Saat 15.00 te Cumhuriyet Meydanında başlayan Amatör Spor Haftası etkinlikleri çelenk koyma töreni sonrasından Atatürk Spor Salonunda sporcuların hazırladıkları spor gösterileri ile devam etti. Etkinliklere Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye Belediye Spor ve Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, Garnizon Komutanı daire müdürleri ve sporcuların aileleri katıldılar. Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kutlamalarda  İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Sabri Pekşen günün anlamını belirten konuşmasını yaptı. Pekşen” Ülkemizde sporun gelişmesinde ve uluslararası başarılarımızda amatör sporların çok büyük katkısı bulunmaktadır. Amatör sporda başarının temelinde sporu tabana yayan amatör bir ruh yatmaktadır. Bu bilinçle hareket ederek halkımızın, çocuklarımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı oluyoruz.

Günümüz gençliğinin madde ve teknoloji bağımlılığından kurtulması, onların enerjilerinin dışarı atılmasında ve atalarımızın da dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünün gereği olarak tüm çocuk ve gençlerimizi herhangi bir spor dalında spor yapmaya teşvik etmeliyiz.

İlçemizde faaliyet gösteren spor kulüplerinin sayısının arttırılması ve bu kulüplerin fiziki mekân, araç gereç ve müsabakalara katılımda en büyük sorunu olan ulaşım sorununda yerel yönetimlerimize çok iş düşmektedir. Özellikle okul sporlarının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesinde tüm okul ve-kurum müdürlerimize büyük görev .— düşmektedir. Unutulmamalıdır ki başarı sadece TEOG, YGS ve LYS den ibaret değildir.

Güçlü bir Türkiye Sağlıklı bir gelecek için yeni sloganımız “SPOR ŞART” olmalıdır. ‘

Bu vesile ile Amatör Spor Haftasını kutluyor, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde spor sayesinde kurulan kaynaşma, dostluk ve arkadaşlıkların geleceğe umutla bakmamıza vesile olacağına inanıyorum” dedi Amatör sporcular kategorilerine göre sportif faaliyetlerini sergilerlerken en dikkat çeken ise minin voleybolcular ile tekvandocular oldu. Tekvando kulübünün en küçük sporcuları gösterilerini ayakta alkışlayan izleyenler son olarak en küçük sporcunun kiremiti kırmasıyla kahkahaya boğuldular. Sportif gösterilerin ardından Efem Halk Dansları Grubu gösterisiyle etkinlikler sona erdi.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.