" />
USD
3,6737
EURO
4,3277
ALTIN
151,2757

CHP BURHANİYE: “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN KOMİSYON KURULMALI”

CHP BURHANİYE: “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN KOMİSYON KURULMALI” Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde uyuşturucuya bağlı olarak hayatını kaybeden 18 yaşındaki genç ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada uyuşturucu ile mücadelenin önemine değinilirken, uyuşturucu ile mücadelenin lafta kalmaması gerektiği vurgulandı. Burhaniye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tarık Erdil yaptığı açıklamada; asrımızın belası […]

CHP BURHANİYE: “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN KOMİSYON KURULMALI”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP BURHANİYE: “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN KOMİSYON KURULMALI”
Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde uyuşturucuya bağlı olarak hayatını kaybeden 18 yaşındaki genç ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada uyuşturucu ile mücadelenin önemine değinilirken, uyuşturucu ile mücadelenin lafta kalmaması gerektiği vurgulandı.
Burhaniye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tarık Erdil yaptığı açıklamada; asrımızın belası uyuşturucudan gençlerimizi kurtarmalıyız. Çok değil daha 2 kadar önce 2 gencimizi uyuşturucu belasına kurban verdik”. Dedi. Erdil konuşmasında şunları söyledi. “Burhaniye’nin, geçtiğimiz Ağustos’ta da aynı şekilde uyuşturucu yüzünden ölen iki genç ile ilgili olarak TC Burhaniye Kaymakamlığı’na dilekçe verdiği, dilekçede ise; uyuşturucu ile daha etkin mücadele için kaymakamlığın öncülüğünde olmak üzere, belediye başkanı, emniyet müdürü, jandarma komutanlığı, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, meslek kuruluşları temsilcileri ve yerel basın mensuplarından oluşacak bir komisyonun kurulmasını önerdiği belirtilirken, buna rağmen ilgili makamların konuyla ilgili hassasiyet gösterilmediği vurguladı”. Erdil ne yazık ki gençlerimiz bu uyuşturucu batağına öyle veya böyle bulaşmış. Bu nedenle çok kısa süre önce uyuşturucu yüzünden kaybettiğimiz genç hemşerimiz hepimizin yüreğini dağladı. Ulusal basında her gün uyuşturucu yüzünden ölen gencecik insanların haberlerini okuyoruz. Her seferinde içimiz yanıyor. Ancak böyle bir ölümün kendi memleketimizde olması, uyuşturucu tehlikesinin bize bile, aslında ne kadar yakın olduğunu hepimize derinden hissettirdi. Büyük şehirlere göre, görece de olsa güvenli, asayiş olaylarının az olduğu ilçemizde bile, genç bir hemşerimizi uyuşturucu denen illete kurban vermiş olmamız, tehlikenin aslında bize hiç de uzak olmadığının kanıtı. Geçtiğimiz yaz mevsiminde de, yine uyuşturucu yüzünden iki gencimiz hayatını kaybetmişti. Tehlike bu kadar yakın ve güncelken, tıpkı kentimizdeki diğer yaşayan insanlar gibi, Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Örgütü’nün de tepkisiz ve duyarsız kalması beklenemezdi. Dolayısıyla biz CHP Burhaniye olarak geçen yaz meydana gelen ölümlerden sonra Burhaniye Kaymakamlığı’na bir dilekçe ile başvurduk. Dilekçemizde uyuşturucu ile etkin mücadele için kaymakamlığın öncülüğünde olmak üzere, belediye başkanı, emniyet müdürü, jandarma komutanlığı, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, meslek kuruluşları temsilcileri ve yerel basın mensuplarından oluşacak bir komisyonun kurulmasını önerdik. Buna rağmen ilgili makamlar konuyla ilgili hassasiyet göstermedi. Gelinen noktada yine bir hemşerimiz, yine uyuşturucu yüzünden hayatını kaybetti. Biz CHP Burhaniye olarak, uyuşturucu ile mücadelenin siyaset üstü bir konu olduğunu ve bu yüzden uyuşturucu ile mücadelenin kentimizdeki tüm dinamiklerin ortak çalışmasının ürünü olması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan hareketle, daha önce Burhaniye Kaymakamlığı’na yaptığımız öneriyi, bu kez basın aracılığı ile tekrarlıyoruz. Kurulacak bir komisyon sayesinde kentimizde uyuşturucu ile mücadele eşgüdümlü olarak yürütülebilecek, böylelikle mücadele daha etkin hale gelecektir.
Uyuşturucu ile mücadele hayati bir öneme sahiptir. Gençlerimizin hayatını, akıl ve beden sağlığını çalan bu illetle mücadelede, başta aileler olmak üzere hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Ülkemizdeki toplumsal kamplaşmanın zirve yaptığı günümüzde, böylesi bir ortak mücadele, hangi dünya görüşünde olursak olalım hepimizi birbirimize yaklaştıracaktır. Unutmayalım ki; uyuşturucu illeti dâhil her türlü toplumsal sorun, ancak uzlaşı ve birlikte çalışma ile çözülebilir”. dedi.
Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.