" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TÜM, ALİ TÜTENGÜN’E SAHİP ÇIKTI

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Edremit’te 22 yıllık Eğitim –Sen üyesi 27 yıllık öğretmen Ali Tütengün’ün açığa alınmasına tepki göstererek;”Hükümet Muhalif Sendikaları kapatmak istiyor.”dedi. CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm; “Ömrünü bilimsel demokratik eğitime ve laik bir Türkiye mücadelesine adamış olan Ali Tütengün’ün bu şekilde açığa alınması traji-komik bir durumdur. Bu asla kabul […]

TÜM, ALİ TÜTENGÜN’E SAHİP ÇIKTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Edremit’te 22 yıllık Eğitim –Sen üyesi 27 yıllık öğretmen Ali Tütengün’ün açığa alınmasına tepki göstererek;”Hükümet Muhalif Sendikaları kapatmak istiyor.”dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm; “Ömrünü bilimsel demokratik eğitime ve laik bir Türkiye mücadelesine adamış olan Ali Tütengün’ün bu şekilde açığa alınması traji-komik bir durumdur. Bu asla kabul edilemez “ dedi.

“Şehit Hamdi Bey İlkokulu sınıf öğretmeni Ali Tütengün FETÖ/PDY yaftası yapıştırılarak, hiçbir açıklama yapılmadan ve gerekçe gösterilmeden açığa alınmıştır.”  diyen Tüm, ”Yalnızca Ali Tütengün öğretmenimiz değil hiçbir Eğitim-Sen’li FETÖ ya da herhangi bir dinci-gerici tarikatla veya terör örgütü ile ilişkilendirilemez. Hükümet Eğitim –Sen’i fiilen kapatmak istiyor, bunun içinde Eğitim –Sen üyeleri üzerinde baskı ve yıldırma politikaları izliyor” dedi.

Bunun sonuçlarının ülke açısından çok ağır olacağını dile getiren Mehmet Tüm açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “FETÖ-PDY ile mücadele adı altında başlayan operasyonlar sonucu binlerce öğretmen işinden, ekmeğinden edilmiş ve meslekten çıkarılmıştır. Ardından terör örgütüyle ilişkili olma bahanesiyle 11300 Eğitim ve Bilim Emekçisi sorgusuz sualsiz açığa alınmıştır.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı başlarken 50 bin eğitim emekçisi okulsuz bırakılmış, yaklaşık bir buçuk milyon öğrenci öğretmensiz kalmıştır.

Zaten var olan 300 bin öğretmen açığına eklenen 10 binlerce yeni öğretmen eğitim sistemimizin ve okullarımızın içinde bulunduğu sorunlara yenilerini eklemiştir.

Öğretmenler her an işinden olma kaygısıyla büyük bir stres ve moral bozukluğuyla derslere başlamıştır.  Diğer yandan okulların açılmasından bu yana bir ay geçmişken çok sayıda öğrencimiz ders kitaplarını henüz alamamıştır.

Yaşadığımız onca sıkıntının üzerine tüy diker gibi proje okulları adı verilen Türkiye’nin en gözde, en başarılı okullarındaki öğretmenler sürgün edilerek bu okullar imam hatipleştirilmek istenmektedir.

Hükümetin amacı, sendikal örgütlülüğünü zayıflatmak, Ali öğretmen şahsında başta Eğitim-Sen olmak üzere Yandaş olmayan tüm sendikaların üyelerine gözdağı vermekse, bu kabul edilebilir bir durum değildir.

Buradan hükümete sesleniyorum; Ali Tütengün öğretmenimizin şahsında tüm öğretmenlerimiz daha fazla mağdur edilmeden derhal görevlerine dönmelidirler. Yapılan bu hatalar hemen düzeltilmeli, öğretmenlerimiz öğrencilerine bir an önce kavuşmalıdır” dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.