" />
USD
3,6842
EURO
4,3283
ALTIN
151,6477

15 TEMMUZ’UN ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE YARATTIĞI SIKINTI SÜRÜYOR

  Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi hayatın içinde insanlara önemli sıkıntılar yaşatmaya devam ediyor.   Turizmden piyasalara ve en önemlisi de sağlık sorunları olan vatandaşlara ciddi sıkıntılar yaşatıyor. Örneğin; ablamın Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi göz hastalıklarında iki yıla yaklaşan bir tedavi ve kontrol süreci vardı. Ancak 15 Temmuz’dan sonra hastanenin […]

15 TEMMUZ’UN ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE YARATTIĞI SIKINTI SÜRÜYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi hayatın içinde insanlara önemli sıkıntılar yaşatmaya devam ediyor.

 

Turizmden piyasalara ve en önemlisi de sağlık sorunları olan vatandaşlara ciddi sıkıntılar yaşatıyor. Örneğin; ablamın Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi göz hastalıklarında iki yıla yaklaşan bir tedavi ve kontrol süreci vardı. Ancak 15 Temmuz’dan sonra hastanenin idari bölümünden almamız gerek raporumuzu alamadığımız için tedaviye ara verildi. Son olarak doktorumuz Gözde hanımda görüştüğümüzde bizi Bursa’ya sevk edeceklerini, alacağımız rapordan sonra yine tedavimize Balıkesir’de devam edileceğini söyledi. Netice de Bursa’ya gittik. Ancak orada sayın Özgür hoca son durumu görmek için tekrar bazı tetkiklerin yapılması gerektiğini, elde dilecek verilere göre tedavi sürecine başlanacağını söyledi.

 

Yukarıda da değindiğim gibi maalesef sağlıkta da 15 Temmuz sıkıntı yaratmaya devam ediyor. Ancak şunu da belirtmek isterim; Bursa Uludağ Üniversitesi çok düzenli, uzmanlar ve sağlık personelleri güler yüzlü ve işler tıkır tıkır yürüyor.

 

En hoş ve güzel yanı Balıkesir Tıp Fakültesi göz hastalıklarından doktorumuz Esin İLHAN hanım orada. Bizi güler yüz ve ilgiyle karşıladı, sıkıntı çekmedik. Doktor Esin Hanım araştırma ve uygulama görevlisi olarak sevilen ve takdir gören bir hekim. Bakalım 9 Kasım’a randevu verdiler. İnşallah iyi olur. Bizim için oldukça yorucu ve oldukça uzun bir yolculuk. Ama ne yapalım, sağlık için.

 

EDREMİT’TE Kİ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE BİR DOKUN BİN AH İŞİT

 

Büyüşehir’in en büyük nimetlerinden ulaşım birimi hizmetlerini devamlı daha ileriye götürmeye devam ediyor. Edremit’ten Narlı’ya çevre köy ve mahalleler yanında Havran ve Ayvalık’a da seferler konarak halkın seyahat özgürlüğüne kolaylık sağlamakta. Hizmet ağının genişleyerek devam edeceğini söyleyen müdür Hakan BACAKOĞLU; ‘’Konforlu bir şekilde seyahat eden 65 yaş üstü vatandaşlardan özellikle öğrenci yoğunluğu olan 16:00-17:00 seferlerinde yolculuk etmemelerini ve kendilerini uyaran kaptan şoförlerle tartışmamalarını önemle rica ediyorum. Ayrıca yolcuların araçları kirletmemelerini, sakız ve benzeri yiyecek içecek çöplerini yerlere atmamalarını, birazda duyarlı olmalarını istiyoruz’’ dedi.

 

Ulaşım işletme şefi Atilla OK’ta Çamlıbel ve Tahtakuşlar arasında ki yolda bulunan çam ağaçlarının trafiğe sıkıntı verdiğini ve budanmasının faydalı olacağını belirtti.

 

EDREMİT BELEDİYESİ’NİN AŞURE GÜNLERİNDE BİNLERCE KİŞİ AŞUREYE DOYDU

 

Edremit Belediyesi’nin her yıl Muharrem ayında geleneksel olarak düzenlediği Aşure günleri yine coşkulu geçti. İlk olarak Akçay’dan başlayan aşure hayrı Kadıköy, Zeytinli-Altınkum, Güre, Edremit ve bugünde Altınoluk’ta devam etti. Kazanlar dolusu aşure dağıtılarak birlik ve beraberlik mesajı verildi. Belediye başkanı Kamil SAKA ‘’ Yüzyıllar önce Kerbela’da yaşanan Hz Hüseyin ve onlarca canın şehit edilişini bir kez daha anıyor, Muharrem ayında tutulan oruçların kabul olmasını diliyoruz’’ dedi. Belediye aşçılarının özenle yaptığı kazanlar dolusu aşureler katılan vatandaşlara bol bol dağıtıldı. İsteyenlerde ayrıca kaplarına doldurulup evlerine götürdü.

 

KÖRFEZ CEM EVİ YÖNETİMİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN DİLEĞİ VAR

 

Muharrem ayı dolayısıyla Körfez Cem Evi’nin düzenlediği iftar programlarına davet üzerine sadece bir kez katılabildim. Çok kalabalık ve izdiham olmasına rağmen servisleri son derece düzenliydi.  12 gece verdikleri iftarları kurban ve aşure hayırları ve tuttukları oruçları kabul olsun.

 

Körfez Cem Evi yönetim kurulunu böylesine büyük bir organizasyonu başarıyla tamamladıkları için kutluyorum. Bu arada başkan yardımcısı Ali YALÇIN beyde bize bir dileklerini ilettiler. Ali bey büyükşehir belediye otobüslerinin durak olmadığı için Cem Evi’nde durmadıklarını, ibadet için gelen canların epeyce yol yürümek zorunda kaldıklarını, bizim gazetemizde de yazarak bu taleplerini dile getirmemizi istediler. Sayın BASKİ ulaşım şefliğine duyrulur.

 

EDREMİT ZABITA MÜDÜRÜ ESENGÜL HANIMA TEŞEKKÜRLER

 

Zabıtalarımızı zaman zaman eleştirsekte takdir etmesini de biliriz. Geçen gün Akçay’da ki aşure gününde Edremit Zabıta müdürü Esengül ALTINÖZ hanımı görünce Akçay’ın bir sorunundan söz ettim. Sağolsun anında hallettirmiş. Budur işte.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.