" />
USD
3,6835
EURO
4,3271
ALTIN
151,6828

BURHANİYE DE ÜNİVERSİTELİLER KAN BAĞIŞLADI

    Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda, Türkiye Kızılay Derneği Balıkesir Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. “Güvenli Kan Temini Projesi” ve Dünya Sağlık Örgütü’nün koordinatörlüğünde oluşturulan kan bağışçısı eğitim ve güvenli yaşam konularında 18-25 yaş arası gençleri kapsayan “Hedef 25 Projesi” kapsamında düzenlenen etkinliğe, öğrenciler önemli destek verdi. Burhaniye Uygulamalı Bilimler […]

BURHANİYE DE ÜNİVERSİTELİLER KAN BAĞIŞLADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda, Türkiye Kızılay Derneği Balıkesir Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. “Güvenli Kan Temini Projesi” ve Dünya Sağlık Örgütü’nün koordinatörlüğünde oluşturulan kan bağışçısı eğitim ve güvenli yaşam konularında 18-25 yaş arası gençleri kapsayan “Hedef 25 Projesi” kapsamında düzenlenen etkinliğe, öğrenciler önemli destek verdi.

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulundaki kampanyada çok sayıdaki öğrenci kan verebilmek için sıraya girdi. Üniversiteli gençler 73 ünite kan bağışladı. Öğrencilere teşekkür eden Okul Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban “ Kan ihtiyacı ülkemizde vatandaşlarımıza her zaman lazım olan bir şey. Bu konuda öğrencilerimizin göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Kan vermek bizim vatandaşlık görevlerimizden biri olmalı. Her yıl Yüksekokulumuzda Kızılay ile birlikte kan bağışı kampanyası yapıyoruz. Yüksekokul olarak her yıl daha fazla kan vererek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında gayret gösteriyoruz” dedi. Kampanya sonunda Kızılay yetkilileri, yaşanan kan sıkıntısının önüne geçilebilmesi için gerçekleştirilen kampanyaya katkı veren Bubyo yönetimine ve bütün bağışçılara teşekkür etti.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.