ÇEVRECİ FESTİVAL

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

ÇEVRECİ FESTİVAL

Bozca adada 12-16 Ekim Tarihleri arasında çevre ile ilgili 3. BİFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgeseller Festivali ilgi gördü.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği de 32 üyesi ve gönüllülerle birlikte 3. BİFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgeseller Festivali’ne katıldı.

İklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik, göç, altın madeni, kömür madenleri, termik santrallar, yerel kültürler, gıda güvenliği, doğal beslenme vb. konularla ile ilgili olarak birbirinden güzel belgesellerin yer aldığı festivalde 95 yaşında direnen Japon kadını ve Kara Atlas belgeselinin yönetmeni sevgi Umut Vedat ile söyleşi gerçekleştirildi.

Festival Bozcaada Belediyesi ve Bozcaada Otelciler Derneği destekleri ile gerçekleştirildi.

 

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Süheyla Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada;”Dernek üyeleri ve doğa sever çevreciler olarak Bozcaada 3. Ekolojik Belgesel Film Festivaline destek verdik…katıldığımız için mutluyuz..Adadan memnun ayrıldık. Sözün özü ” Bir bakıma kan bulaşmış şeyler taşıyoruz “…bu cümle belgesel ekolojik film festivallerinin önemini devamlılığının niye olması gerektiğini anlatıyor… Festivali canlı tutan katılımcılara, filmleri unutulmaz kılan yönetmenlere, Bozcaada sunumunu yapan çok değerli çalışma arkadaşlarına, festivale destek veren kurumlara ödül alan ya da alamayan film yönetmenlerine teşekkür ediyorum emeği geçen herkesi ALKIŞLIYORUM…” dedi.

 

HÜSEYİN EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.