" />
USD
3,6837
EURO
4,3280
ALTIN
151,6413

CUNDA KÖPRÜSÜ BU YIL HİZMETE GİRECEK

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Cunda Adası ile ana karayı bağlayacak olan ve halk oylaması ile seçilen köprünün inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen köprüdeki çalışmaları Belediye Başkanı Edip Uğur yerinde inceledi. Başkan Uğur bu yıl hizmete girecek olan köprü ile Ayvalık Körfezindeki denizin kirlilikten kurtularak pırıl pırıl olacağını söyledi.   Büyükşehir Belediyesi […]

CUNDA KÖPRÜSÜ BU YIL HİZMETE GİRECEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Cunda Adası ile ana karayı bağlayacak olan ve halk oylaması ile seçilen köprünün inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen köprüdeki çalışmaları Belediye Başkanı Edip Uğur yerinde inceledi. Başkan Uğur bu yıl hizmete girecek olan köprü ile Ayvalık Körfezindeki denizin kirlilikten kurtularak pırıl pırıl olacağını söyledi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Cunda Adasını ana karaya bağlayacak olan dolgu yolun yerini alacak köprüde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Köprü inşaatında incelemelerde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, inşaatı yapan firmanın yetkililerinden bilgi aldı. Uğur’a inceleme gezisinde Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ve AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp eşlik etti. Başkan Uğur, köprü inşaatında çalışan işçilerle sohbet ederek kolaylıklar diledi.

 

İnceleme gezisi sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, köprü inşaatının zeminin sağlam olmaması nedeniyle hedeflenen tarihten sonra hizmete gireceğini açıkladı. Köprüyü bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını ifade eden Uğur, “Sağlam zemini buluncaya kadar fore kazıkları çakmaya devam ettik. Köprümüzün kemerleri ortaya çıkıyor. İnşallah bu içerisinde köprümüz tamamlanarak hizmete girecek. Cunda köprümüz sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak” diye konuştu.

 

UĞUR: “AYVALIK’I DÜNYA MARKASI YAPMAK İSTİYORUZ”

 

Gazetecilerin ‘Ayvalıkla ilgili ne gibi planlarınız var?” şeklindeki sorularını yanıtlayan Başkan Uğur şöyle konuştu:“Hedefimiz Ayvalık’ı dünya markası yapmak. İnşallah buraya kruvazör limanını kurmak istiyoruz. Cunda köprüsünün sağ ve soluna yat limanları yapmayı planlıyoruz. Tuzla bölgesinde de bir yat limanı projemiz var. Çevresi temiz, havası temiz, denizi temiz, suyu akan, körfezi tertemiz olan bir Ayvalık’ı vaat ediyoruz Ayvalıklılara. Köprüyü de yaparken Ayvalıklılara sorduk nasıl istiyorsunuz diye. 12 bin Ayvalıklı oy kullandı. Yüzde 65’si taş köprü istediğini belirtti. Bizde projemizi ona göre yaptık. Bu yıl içerisinde de köprümüz hizmete girecek”.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.