57 KAÇAK GÖÇMEN KURTARILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

57 KAÇAK GÖÇMEN KURTARILDI

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi sahilinden Yunanistan’ın Midilli Adasına gitmek için lastik bot ile yola çıkan 57 kişilik göçmen yolda bozulan motorlarını tamir etmek isterken motor denize düşünce denizin ortasında mahsur kaldılar.

Edinilen bilgilere göre Müzelim Boğazında devriye görevi yapmakta olan TCSG 6 Bot Komutanlığı Ekipleri göçmen grubunu tespit etti.Denizin ortasında aç ve susuz olarak yardım bekleyen Kaçak Göçmenler kalabalık olduğu için yine bölgede devriye görevi yapan TCSG 91 Gemisinden yardım istendi. Gemiye alınan Suriye,Afganistan ve Kongo uyruklu Göçmenler Küçükkuyu açıklarına getirildi. Buradan SAGET 25 Botu ile Sahil Güvenlik rıhtımına taşınan Kaçak Göçmenlere burada giysi yiyecek ve su gibi ihtiyaç malzemeleri dağıtıldı. Kaçak Göçmenler daha sonra Ayvacıktaki Göçmen Geri Gönderme Merkezine gönderildiler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.