TAHTACI DERNEĞİNE YENİ GÜÇ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

TAHTACI DERNEĞİNE YENİ GÜÇ

 

Ege Tahtacıları Kültür, Kalkınma ve Dayanışma Derneği Edremit Şubesi olağan genel kurulu geçtiğimi Pazar güne Tahtakuşlar mahallesinde yapıldı.

 

Orta Asya’dan günümüze kadar ulaştırdıkları gelenek ve görenekleri ile Edremit’in kültürüne farklı bir renk katan Tahtacı Türkmen köylerinin tek örgütü olan dernek mevcut başkan Erdoğan Kar’a bir kez daha görev vererek ona güvendiğini gösterdi.

155 üyesi olan Derneğin genel kurulunda divan Başkanlığını aynı zamanda ADD Güre Şube Başkanı da olan Gazetemiz Köşe Yazarı Sinan Kahyaoğlu yaptı. Divan katip üyeleri Murat Doğan ve Hazsan Bozkurt Genel kurulun yönetiminde Divan heyeti olarak Sinan Kahyaoğlu’na yardımcı oldular.

Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile denetleme kurulu görüşülerek ilgili kurullar ibra edildi.

Görüş ve öneriler kısmında ise köy gençlerine sahip çıkılarak sorunlarının dinlenmesi ve köy gençlerini birbirleriyle kaynaştırılması vurgulandı.

Divan Başkanı Sinan Kahyaoğlu yaptığı kapanış konuşmasında; “Dernekten aşır bir şeyler beklenmemeli ama derneğe de sahip çıkmalıyız. Hep birlikte derneğimiz çatısı altında kültürümüzün genç kuşaklara aktarılması için el birliği ile çalışmalıyız” dedi.

Genel Kurul sonunda Mevcut Başkan yeniden seçilirken diğer dernek organları şu şekilde oluştu;

“Yönetim kurulu asil üyeler; Erdoğan Kar, Hakan Caner, Medine Altıbtaş, Ali Kocabıyık, M.Kemal Kocabıyık. Yedek Üyeler; İbrahim Tümen, Hasan Kar, İbrahim İşgören, Mustafa Armutçu ve İsmail Kamar.

Denetleme kurulu asil üyeler; Metin Akyaş, Murat Doğan, Mehmet Öğüt, Yedek Üyeler Halil Çetin, Hüseyin Eroğlu ve İsa Çetin.

Genel Merkez Kongre Delegeleri; Hasan Demirel, Hasan Bozkurt, Halil Çetin, Ergün armutçu ve Hüseyin Eroğlu”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.