İKİZCE TEPELER ARITMA TESİSİ 1 MİLYON NÜFUS KAPASİTELİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

İKİZCE TEPELER ARITMA TESİSİ 1 MİLYON NÜFUS KAPASİTELİ

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı 3. Birleşim ile devam etti. Meclis toplantısında Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından meclis üyelerine İkizce Tepeler Barajı ve Arıtma Tesisi hakkında bilgiler verildi.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı 3 Birleşimi Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığında yapıldı. Yoklama ve açılışın ardından mecliste gündemde yer alan komisyon raporları görüşüldü. Komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Aynı şekilde ek gündemde yer alan komisyon ortak raporları da Büyükşehir Belediye Meclisine sunuldu.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi 3. Birleşimine; Daire Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

 

MECLİS ÜYELERİNE İKİZCETEPELER BARAJI VE ARITMA TESİSİ BRİFİNGİ

 

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından meclis üyelerine İkizce Tepeler Barajı ve Arıtma Tesisi hakkında bilgiler verildi. Meclis üyelerine tesis hakkında bilgiler sunan BASKİ Arıtma Tesisi Dairesi Başkanı Sadık Okutucu, tesisten yılda 50 milyon metreküplük suyun Balıkesir’e tahsis edildiğini söyledi. Hiç yağmur yağmaması durumunda bile tesisin en az 3 Balıkesir’in içme suyu ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde yapıldığını ifade eden Okutucu, “Barajdaki su seviyelerini DSİ hergün ölçerek bizler ile paylaşıyor. Günde 3-4 santimetre su düşüşü var bu mevsim şartlarına göre; yağmur yağmamasına rağmen. Arıtma tesisimiz ise Pamukçu civarında kurulmuş bir tesis. Tesis kapasitesi aşağı yukarı 1 milyon nüfusa hitap edebilecek bir kapasitede. Yani bugünkü ihtiyacımızın 3 katı durumunda” diye konuştu. Okutucu ayrıca barajdan gelen suyun tesiste arıtılarak içme suyu olarak şebekeye verildiğini belirtti.

 

Toplantı sonunda Belediye Meclisi’nin 4. Birleşiminin 27 Ekim Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.